„Wolałem mówić, że moja matka nie żyje! Wstydziłem się przyznać, że biega po dżungli za pająkami”

Jej wiek nie jest znany, ponieważ kobieta potrafi liczyć tylko do dwóch. Liczby powyżej dwóch nazywa „wieloma”. Mieszkańcy wioski nie mają prądu, kanalizacji, dróg, języka pisanego, waluty ani dostępu do medycyny. Nie znają też pojęcia miłości.

Ojciec Davida, Kenneth był studentem na Uniwersytecie Pensylwania. W 1975 roku pod kierunkiem wybitnego uczonego Napoleona Chagnona odbył pierwszą wyprawę do Amazonki.

Byłem starszy od reszty części zespołu i nieco arogancki — wspomina Kenneth.

Zirytowany Chagnon pozbył się Kennetha, wysyłając go do najodleglejszej części dżungli. Tam natrafił na plemię Yarimu. Był ogromnie zafascynowany ich życiem. Później zaczął regularnie odwiedzać swoich braci z Amazonii. Z czasem plemię udało go za jednego ze swoich. Naczelnik wioski, któregoś dnia powiedział:

Jesteś tu tak długo, że powinieneś mieć żonę.

W 1978 roku zaoferowano mu Yarimę, która miała wtedy od 9 do 12 lat. On był dojrzałym 36-letnim mężczyzną. Nie widział wówczas prawdziwego problemu.

Mieszkałem tam, a różnica wieku między nami nie była istotna. Nasz kultura ma obsesje na punkcie liczb — mówił ojciec Davida.

Dziewczyna podobno mogła odmówić zaręczyn, ale tego nie zrobiła. Zakochała się w przyjezdnym mężczyźnie i liczyła, że będą wspólnie żyć w Amazonii.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply