Maucao pokazał, czym jest prawdziwa dziecięca miłość. Gdy znalazł bezdomnego psa, nie wahał się ani chwili

Narzekamy na dzieci, że są egoistyczne i obchodzi je tylko komputer i gry, jak pokazuje historia Maucao nie jest to prawdą.

Dzieci nie mają łatwo, dorośli wymagają od nich wiele, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Chcą, by dzieci były przebojowe, ale jednocześnie spokojne i dobrze się zachowywały. By były mądre, ale nie przeszkadzały wiecznym zadawaniem pytań. Dorośli chcą się nimi chwalić, by występowały przed wujkami, ale nie przeszkadzały dorosłym na imprezach.

 

child-636022_960_720

 

Internet jest kopalnią wiedzy o dzieciach i nastolatkach. Czasami rodzice nie mają zupełnie pojęcia, co tak naprawdę publikuje i mówi ich dziecko w Internecie. Nie raz bardzo się rozczarowują, gdy prawda wyjdzie na jaw. Jednak sądzę, że wszystko zależy od przykładu, jaki idzie z góry. Jeśli rodzice nie mają czasu dla swojego dziecka, nie rozmawiają z nim to trudno się dziwić, że niewiele wiedzą.

Jednak nie ma co narzekać i sądzić, że dawniej to dzieci były lepsze. Może trzeba dać im szansę. I jak było wspomniane, internet pokazuje także, że dzieci są pełne miłości i radości, którą chcą się dzielić. Nie trzeba długo szukać, by znaleźć wiele historii, które pokazują, że dzieciaki są dobre i przejmują się światem. Bardzo dobrym przykładem jest 9-letni Mauco Abeiro, który nie wahał się sprzedać, wszystkiego co miał, by uratować bezdomnego psa.

child-1429190_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply