Gaydos przez chorobę genetyczną unikała ludzi, aż do czasu gdy odkrył ją świat modelingu. Dziś jest muzą najbardziej cenionych fotografów!

Wygląd zewnętrzny ma duży wpływ na losy człowieka.

Świat modeli i modelek przechodzi wielkie przeobrażenia. Niegdyś wstęp przed obiektyw aparatu fotograficznego, miały tylko klasyczne piękności. Dziś branża modowa ceni sobie odmienność, dlatego coraz częściej można podziwiać fotografie naprawdę nietuzinkowych osób. Również na pokazach mody jest coraz więcej modeli o nietypowych rysach.

Niestandardowi modele są bardzo cenieni przez fotografów, ponieważ ich obecność czyni zdjęcia ciekawszymi, bardziej niepokojącymi i zagadkowymi. Dodatkowo odmienności w wyglądzie przyciągają uwagę, dlatego kampania reklamowa z kimś o nieszablonowej aparycji, na pewno zostanie na dłużej zapamiętana przed odbiorców.

Wzrost zainteresowania osobami, którym daleko do klasycznego ideału piękna sprawił, że wiele osób, które nigdy nie myślały o karierze modela, postanowiło spróbować swoich sił przed obiektywem akaparatu fotograficznego. Efekt? W branży modelingowej pojawiło się kilka naprawę wyjątkowych postaci.

Melanie Gaydos ma 28 lat i cierpi na dysplazję ektodermalną. To choroba genetyczna przejawiająca się w nieprawidłowym rozwoju gruczołów skórnych, a także włosów, paznokci i zębów. Leczenie jest doraźnie i obejmuje głównie zabiegi dentystyczne, protetyczne i dermatologiczne. Choroba jest dość rzadka i występuje około 180 jej typów.

Melanie przez wiele lat czuła się źle z powodu choroby i unikała ludzi. Los jednak dał jej szanse i w pełni ją wykorzystała: zaakceptowała swoje ciało, które uczyniło z niej wziętą modelkę!

Więcej hipnotyzujących zdjęć Melanii znajdziecie na kolejnej stronie, z której dowiecie się też, jak trafiła do świata mody. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : huffingtonpost.com

Reply