Spektakularna metamorfoza hiszpańskiego bezdomnego! Mężczyzna spędził na ulicy 25 lat, ale nowy wygląd dał mu szansę na odmianę losu

Nie szata zdobi człowieka, ale decyduje o pierwszym wrażeniu.

Wygląd powinien być drugorzędną sprawą w stosunku do zachowania człowieka. Niestety stanowi pierwsze kryterium oceny otaczających nas ludzi, co przyczynia się do zwiększenia marginalizacji osób ubogich i bezdomnych. Tą niesprawiedliwość zauważył właściciel pewnego hiszpańskiego salonu fryzjerskiego i postanowił coś z tym zrobić.

Salon fryzjerski La Salvajeria mieści się w Palma de Mallorca, stolicy wyspy. Jego szef codziennie parkuje nieopodal swojej pracy, a w znalezieniu miejsca parkingowego pomaga mu bezdomny Jose Antonio Garcia. Mężczyzna pomaga kierowcom nie tylko znaleźć miejsce postojowe, ale także nawiguje ich gdy przejeżdżają przez wąskie uliczki lub między innymi pojazdami.

Bezdomny Hiszpan zarabia w ten sposób na życie, gdyż od 25 lat nie ma dachu nad głową i koczuje na majorskich ulicach. Właściciel zakładu fryzjerskiego, wzruszony jego codzienną serdecznością, postanowił zrobić mu niespodziankę, która odmieniła jego życie.

Więcej o Jose Antonio i jego metamorfozie przeczytacie na kolejnych stronach. Znajdziecie też tam film dokumentujący przemianę mężczyzny i jego wzruszenie, gdy po raz pierwszy zobaczył się w nowej odsłonie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk, youtube.com

Reply