10 znaków, że twój kot cię kocha i ma za przyjaciela. Nie każdy potrafimy odczytać tak, jakby chciał tego kot!

Wiele osób sądzi, że koty mają za nic swoich właścicieli, nie mogą się bardziej mylić!

Koty to stworzenia bardzo autonomiczne, nie lubią, gdy coś się im narzuca i do czegoś się je zmusza. Potrafią nawet 14 godzin z doby przespać w swoich ulubionych miejscach i biada temu, kto będzie im przeszkadzał. Wiele osób sądzi, że koty nie mają wobec swoich właścicieli uczuć głębszych niż miska z karmą. Jednak to nie prawda, wynika to często z charakteru kota, bo te potrafią się od siebie pięknie różnić, niczym ludzie.

 

Są ludzie, którzy kochają przytulanie i spędzanie czasu wspólnie z najbliższymi. Są i tacy, którzy wolą mieć swoje ścieżki, ale nie znaczy to, że nie mają uczuć. Podobnie jest z kotami. Jednak nie można im zarzucać, że nie kochają swoich opiekunów. Często wybierają jednego z domowników, którego kochają bardziej i z nim wolą spędzać czas.

Ludzie nie potrafią odczytać wszystkich sygnałów i tego, w jaki sposób kot się z nimi komunikuje, by pokazać, że kocha go całym sobą. Kiedy zrozumie się pewne zachowania kota, można łatwo nie tylko zauważyć jego miłość, ale też wyrazić własną.

 

Ocieranie głowy o twoją twarz

To okazanie bezgranicznej miłości i zaufania. Kot, który kręci się koło człowieka i z przyjemnością i pomrukami trąca go łepkiem pokazuje, że kocha cię bezgranicznie. Kot podczas takiego ocierania „zabiera” twój zapach i zostawia swój. Dla niego to jednoznaczny znak „Kocham cię mój człowieku”

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : care2.com, smartlivingnetwork.com

Reply