Czy budowa własnego domu musi być dużym i kosztownym przedsięwzięciem? Chris i Malissa Tuck dowodzą, że nie

Posiadanie własnych czterech kątów daje człowiekowi poczucie bezpieczeństwa, że niezależnie od okoliczności ma miejsce do którego może wrócić i nikt go stamtąd nie wyrzuci. Dlatego tak wiele osób decyduje się na budowę własnego domu, choć jest to proces bardzo kosztowny. 

Co zrobić w sytuacji, gdy fundusze są mocno ograniczone, a my potrzebujemy przeprowadzić się do własnej nieruchomości? Zbudować ją w alternatywny sposób, biorąc przykład z Chrisa i Malissy Tuck, którzy własnoręcznie i niewielkim kosztem zbudowali przytulny domek w Snohomish (Waszyngton, USA), którego teraz zazdroszczą im setki internautów, zachwyconych jego uroczym wnętrzem.


dom-pas


Chris i Malissa podjęli się wyjątkowego przedsięwzięcia: postanowili, że zbudują dom na platformie przyczepy. Choć pomysł wielu osobom wydawał się szalony, oni ochoczo przystąpili do jego realizacji. Dzięki swojej determinacji udało im się postawić budynek, który zapewnia niecałe 40 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i jest wyposażony we wszystko, co jest niezbędne do życia w każdym domu czy mieszkaniu.

Widok z antresoli na salon

1Tiny-Tack-House-lead-2-696x463


Budowa domu małżeństwu Tuck’ów zajęła niecałe siedem miesięcy (około 800 roboczogodzin) i kosztowała ich około 20 tysięcy dolarów. Kwota bardzo niska, jak na uzyskany końcowy efekt. Cała konstrukcja została wykonana z drewna i zmieściła się na platformie, dzięki czemu jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie można przenieść dom i osiedlić się gdzie indziej.

Domek niektórym może przypominać leśniczówkę

6Tiny-Tack-House6-696x463


Duża część materiałów użytych do budowy pochodziła z recyklingu. Chrisowi i Malissie zależało na tym, aby był to budynek przyjazny dla środowiska, zarówno na etapie budowania, jak i późniejszej jego eksploatacji np. zamontowano panele słoneczne, które pokrywają zapotrzebowanie energetyczne mieszkańców domu.

Przestrzeń między kuchnią a salonikiem jest otwarta

Kolejne zdjęcia tego uroczego domku znajdziecie na drugiej stronie. 

5Tiny-Tack-House5-696x463

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : leisureboom.net

Reply