6 mitów i nieprawdziwych stereotypów o miłości, w które święcie wierzy 95% ludzi!

Oczekiwania i mity trudno wyplenić, szybko zyskują aplauz i stają się mądrością, przez którą można cierpieć.

Z jednej strony proste prawdy bardzo często się sprawdzają, ale nierzadko okazują się wyssane z palca. Ktoś, kiedyś stwierdził, że jego przemyślenie czy wniosek z sytuacji, którą przeżył, jest tak uniwersalny, że można go dopasować do wszystkiego i ukuł z tego mądrość. Jednak rzadko kiedy sytuacja tak wygląda, o czym można się boleśnie przekonać.

Miłość nie różni się od innych dziedzin życia, są ludzie, którzy wierzą i tworzą stereotypy. A wiara w nie może sprawić, że człowiek będzie się nie tylko męczył w związku, ale dojdzie też po czasie do gorzkich wniosków, że miłości nie ma, a wszystko jest kłamstwem. Lepiej nie kierować się tymi stereotypami, które mamy dla was, może to wam oszczędzić wielu łez i nieporozumień, które staną na twojej drodze do szczęścia.

Przeciwieństwa się przyciągają

Ile razy słyszało się ten slogan, który jest tak bardzo popularny, jak bardzo jest nieprawdziwy. Ludzie, którzy chcą stworzyć długotrwały związek, mają wiele cech i zachowań wspólnych. Nie da się wspólnie żyć, decydować i budować przyszłość, gdy macie zupełnie inne podejście do życia, gdy inne rzeczy was interesują i cieszą. Kiedy nie lubisz tańczyć i znajdziesz dziewczynę, która jest królową parkietu, nie będzie łatwo spędzać wspólnych wieczorów, by każdy cieszył się ze wspólnego czasu.

Możesz go/ją zmienić

To kolejny mit, w który wierzy wiele osób. Natury ludzkiej nie zmienisz, jeśli, ktoś jest bałaganiarzem, lubi długo spać i nie zamierza gotować, to nie łudź się, że w związku z tobą będzie inny. Na początku, każdy się stara, ale z czasem dochodzi rutyna i zaczynają się konflikty. Nie ważne jak bardzo będziesz się starać, nie zmienisz czyjejś osobowości, postawy, wyznawanych wartości i zachowania społecznego. Lepiej od razu skupić się na kimś, kto podziela twoje poglądy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply