Zobaczcie, jak mnich z Shaolin przebija szybę igłą! Aby opanować tę nietypową umiejętność, potrzeba aż 10 lat treningów! 

Buddyjscy mnisi słyną z niezwykłych umiejętności.

Klasztor Shaolin został wybudowany w 495 roku i dziś jest najsłynniejszą buddyjską świątynią na Ziemi. Swoją sławę zawdzięcza wyjątkowym mnichom, którzy jak nikt na świecie nauczyli się panować na swoim umysłem, ciałem i posiadaną energią, w efekcie czego dokonują rzeczy niemożliwych.

 

Gavin Free i Daniel Groucho prowadzą program „Slow Mo Guys”, w którym pokazują różne wydarzenia i czynności w zwolnionym tempie, dzięki czemu można zobaczyć to, co umyka naszym oczom przy zwykłym odbiorze. Niedawno zaprosili do siebie trzech mistrzów z Klasztoru Shaolin.

Mnisi zaprezentowali jedną z 72 sztuk Shaolin, która polega na przebiciu rzuconą igłą szyby! Na pozór wydaje się to niemożliwe, ponieważ igła jest o wiele za słabła, by zniszczyć strukturę twardego szkła, ale poniższe nagrania temu przeczą.

 

Jak wyjaśnia Bruce, jeden z mistrzów klasztoru, jest to możliwe, gdy człowiek nauczy się koncentracji nad energią i perfekcyjnego rzutu. Średnio mnichom nauczenie się przebijania szyby igłą zajmuje około 10 lat pracy.

Na filmie tę niezwykłą sztuczkę zademonstrował mistrz Feng Fei. Kiedy ogląda się nagranie w normalnym tempie igła jest prawie nie widoczna, a balon znajdujący się za szybą zdaje się pękać sam z siebie. Dopiero dzięki funkcji slow motion można dokładnie zobaczyć, jak cieniuteńki kawałek stali przebija szkło.

Dyscyplina, pracowitość, wytrwałość i pokora – to właśnie te cechy stoją za sukcesem mnichów z Klasztoru Shaolin. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, wikipedia.org, youtube.com

Reply