Tępi ludzie zebrali się wokół mnicha medytującego w rozgrzanym oleju! Jego „świętość” przesłoniła im rozum

Jednym sposobem, aby to obalić, jest sprawdzenie temperatury oleju, w którym siedzi mnich. Olej nie wygląda na wrzący, a sama patelnia jest dość dziwna. Myślę, że może mieć dwie warstwy, które izolują ciepło — powiedział Denduangboripanta.

Nauczyciel akademicki twierdzi, że istnieje kilka sposobów na stworzenie tego rodzaju sztuczki. Przed napełnieniem misy olejem, należy wlać na dno trochę wody, która pochłonie ciepło i sprawi, że olej się nie zagotuje.

To niesamowite wydarzenie przyciągające wzrok. Ludzie chcą zobaczyć kogoś z super zdolnościami, które osiągnął dzięki medytacji. Niestety w tym przypadku jest to dziwaczny i nieprawdziwy pokaz — mówi biolog.

Jessada Denduangboripanta powiedział również, że mnich, który w ten sposób zarabia pieniądze, powinien natychmiast zostać wyrzuconym z klasztoru.

Jessada Denduangboripanta jest jednym z najbardziej znanych popularyzatorów nauki w Tajlandii. Prowadzi kanał na YouTube Wittaya Tasawang („Otwórz oczy dzięki nauce”). Od lat pełni publiczną misję, aby obalić przypadki cudotwórczych i nadprzyrodzonych zjawisk. Regularnie demistyfikuje najstarsze i najbardziej cenione mity, cuda, objawienia, w które wierzy naród.

Jak widać, wyznawcy różnych religii robią, co mogą, aby oszukać wiernych i wzbogacić się na ich głupocie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply