Szok! Kanadyjscy naukowcy odkryli, że pewna popularna roślina zwalcza nowotwory skuteczniej niż chemioterapia!

Choroby nowotworowe są coraz częstsze w XXI wieku, na co wpływ ma m.in. tryb życia współczesnych społeczeństw. Niestety nie zawsze profilaktyka jest skuteczna albo jej brak sprawia, że wiele osób zmaga się z tą straszliwą chorobą. Naukowcy z Kanady niosą takim ludziom nadzieję, ponieważ odkryli, że stosowanie korzenia mniszka lekarskiego skutecznie niszczy komórki rakowe.

Mniszek lekarski, znany w Polsce pod potoczną nazwa mlecz, to niezwykła roślina. Pracownicy Wydziału Chemii i Biochemii z The University of Windsor zaobserwowali, że zawarte w niej substancje niszczą komórki nowotworu już w 48 godzin! Jest to szokująco dobra skuteczność, która jest wyższa od tej odnotowywanej  dla dostępnych obecnie sposobów leczenia.


mlecz-pas


Wielka przewaga korzenia z mniszka lekarskiego nad chemioterapią wynika z tego, że podczas leczenia nim, niszczone są tylko szkodliwe komórki raka, zaś te zdrowie, należące do pacjenta pozostają nienaruszone. To zwiastuje wielki postęp w leczeniu pacjentów onkologicznych, ponieważ do tej pory walka z rakiem bardzo wyniszczała organizm rekonwalescenta. Dzięki korzeniowi z mniszka lekarskiego chorzy będą mieli szansę na wyzdrowienie bez wcześniejszego pogorszenia stanu ich zdrowia, jako skutku ubocznego chemioterapii czy radioterapii.

W korzeniu rośliny tkwi ogromna lecznicza moc

Amazing-Herb


Wyniki badań nad rośliną są bardzo obiecujące, w związku z czym prace nad wykorzystaniem mniszka lekarskiego w leczeniu nowotworów trwają. Już pierwsze osoby oceniają skuteczność terapii, np. 72-letni John Di Carlo, u którego po czterech miesiącach picia herbaty z korzenia mniszka, stwierdzono remisję choroby.

Medycyna rozwija się bezustannie, a każdy dzień przybliża nas do odkrycia leków na nieuleczalne dotąd choroby

medicine-848503_960_720

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply