Zanim poszła do łóżka, zanurzyła na 15 sekund nogi w lodowatej wodzie. Efekty były widoczne po kilkunastu dniach!

O tym, że woda leczy, wiemy wszyscy doskonale. Aby zachować zdrowie i urodę należy ją pić jak najczęściej.

Specjaliści zalecają, aby dostarczaj jej do organizmu nie mniej niż 1,5 litra dziennie. Korzyści z regularnego picia wody są ogromne, a niektórzy twierdzą, że to najtańszy sposób a utrzymanie zdrowia. Woda m.in. poprawia trawienie, pomaga oczyścić organizm z toksyn, reguluje temperaturę ciała, redukuje bóle głowy, zapobiega chorobie niedokrwiennej serca i obniża poziom cholesterolu.

Na cudowne właściwości wody zwrócił szczególną uwagę ponad sto lat niemiecki ksiądz Sebastian Kneipp. Stał się prekursorem wodolecznictwa. Do dziś na terenie Niemiec i Austrii znajduje się mnóstwo ośrodków SPA leczących swoich gości metodą Kneippa. Duchowny udowodnił, że odpowiednio wykorzystana woda stymuluje organizm do reakcji, które prowadzą do pozytywnych regulacji wielu jego funkcji.

Dziś chcemy bliżej przyjrzeć się leczeniu zimną wodą. Czy faktycznie moczenie stóp z lodowatej wodzie ma jakikolwiek wpływ na organizm? Okazuje się, że tak i to nie mały! Za tym sposobem opowiada się również rosyjski naukowiec, dr Sergei Bubnovskiy. Najlepiej moczyć nogi w domu, w misce z wodą, ale można także wybrać się w teren np. brodzić w zimnym stawie, chodzić po śniegu czy biegać boso po rosie. Wszystko zależy od sezonu i chęci danej osoby.

Przejdź na kolejną stronę, aby dowiedzieć się nieco więcej o tej metodzie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : healthylifecenter.net, cdn.makeupandbeauty.co

Reply