Prawdziwy przełom w świecie mody! Nareszcie!

Świat mody kojarzony jest z pięknymi kobietami, zawrotnymi cenami ubrań i szpilkami tak niebotycznie wysokimi, że zwykła kobieta może tylko pomarzyć o takich strojach. Na szczęście wielkie domy mody zaczynają się zwracać do zwyczajnych ludzi. Modelkami zostają dziewczyny, które rzucają cień, a nie tylko młodziutkie i chudziutkie dziewczynki.

Z pewnością pamiętacie historię Madelie Stuart, która podbojem wzięła świat mody, mimo tego, że ma zespół Downa. Ciężko pracuje nie tylko na swój sukces, ale na zmianę myślenia o niepełnosprawnych ludziach.Kolejną barierę przekroczył Takafumi Tsuruta’s label Tenbo Designer, którego modelami zostały osobowy niepełnosprawne na wózkach. Co najważniejsze odbyło się to na ważnej imprezie branżowej – Tokio Fahion Week.

b

c


Tsuruta projektuje odzież dla wszystkich, co podkreśla przez zatrudnienie niepełnosprawnych modeli. Projektant nie chce wykluczać osób, które zdaniem większości nie powinny zabierać głosu w świecie mody i piękna. Nic bardziej mylnego!

d e


Niektórzy uważają, że jest to posunięcie marketingowe, by wszyscy mówili o jego kolekcji. Jednak wiadomo, że złych intencji można się doszukać wszędzie. Faktem jest, że osoby niepełnosprawne wychodzą z cienia i zaczynają brać udział w życiu, jakie jeszcze niedawno było dla nich tylko marzeniem. 

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : mogaznews.com


Reply