Polski ksiądz modlił się o… śmierć papieża. Co go czeka po tak głośnej krytyce głowy Kościoła?

Ksiądz profesor Staniek to nie pierwszy lepszy kapłan, któremu zdarzyło się powiedzieć o kilka słów za dużo. Jest on dużym autorytetem w polskim Kościele. To były rektor seminarium duchownego w Krakowie i członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, który na koncie ma kilkadziesiąt książek i rozpraw religijnych. Tym trudniej więc podejść z obojętnością do jego słów, czy też nie potraktować ich poważnie.

Zdaniem ks. profesora papież myli się w swojej ocenie miłosierdzia i wyraźnie odchodzi od nauk Jezusa. Jak twierdzi ks. Staniek, w polskim Kościele nie ma miejsca dla muzułmanów.

Jako religia są oni wrogo nastawieni do Ewangelii i Kościoła. W wojnach religijnych zamordowali miliony. A my, Polacy, wspominając zwycięstwo nad ich wojskami pod Wiedniem, lepiej niż inni rozumiemy, że o dialogu z nimi nie ma mowy. Miłosierdzie możemy okazać tym wyznawcom islamu, którzy umierają z głodu lub pragnienia. Drzwi diecezji i parafii mogą być otwarte tylko dla wierzących w Jezusa Chrystusa – mówi.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wmeritum.pl, pch24.pl, deon.pl

Reply