Polski ksiądz modlił się o… śmierć papieża. Co go czeka po tak głośnej krytyce głowy Kościoła?

Ksiądz profesor Staniek to nie pierwszy lepszy kapłan, któremu zdarzyło się powiedzieć o kilka słów za dużo. Jest on dużym autorytetem w polskim Kościele. To były rektor seminarium duchownego w Krakowie i członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, który na koncie ma kilkadziesiąt książek i rozpraw religijnych. Tym trudniej więc podejść z obojętnością do jego słów, czy też nie potraktować ich poważnie.

Polski ksiądz modlił się o... śmierć papieża. Co go czeka po tak głośnej krytyce głowy Kościoła?

Zdaniem ks. profesora papież myli się w swojej ocenie miłosierdzia i wyraźnie odchodzi od nauk Jezusa. Jak twierdzi ks. Staniek, w polskim Kościele nie ma miejsca dla muzułmanów.

Jako religia są oni wrogo nastawieni do Ewangelii i Kościoła. W wojnach religijnych zamordowali miliony. A my, Polacy, wspominając zwycięstwo nad ich wojskami pod Wiedniem, lepiej niż inni rozumiemy, że o dialogu z nimi nie ma mowy. Miłosierdzie możemy okazać tym wyznawcom islamu, którzy umierają z głodu lub pragnienia. Drzwi diecezji i parafii mogą być otwarte tylko dla wierzących w Jezusa Chrystusa – mówi.

Polski ksiądz modlił się o... śmierć papieża. Co go czeka po tak głośnej krytyce głowy Kościoła?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : wmeritum.pl, pch24.pl, deon.pl


Reply