Do zamrożonego kubka z wodą wrzuciła monetę i wstawiła go do zamrażarki. Po kilku dniach wiedziała, że jej lodówka nie działa prawidłowo!

Sheila Pulanco Russell zamieściła niedawno na Facebooku zdjęcie kubka z umieszczoną wewnątrz monetą. Fotografia bardzo szybko zdobyła popularność i udostępniano ją prawie 400 tysięcy razy. Kobieta za pomocą tego triku chciała pokazać innym, jak mogą szybko sprawdzić, czy ich lodówki działają prawidłowo.

Gdy przez długi czas przebywamy poza domem, np. wyjeżdżamy na urlop, nie wiemy, jak pracują pozostawione w domu sprzęty. W lodówce a w szczególności w zamrażarce zostawiamy jakieś jedzenie. Mięso, warzywa, owoce czy ryby nadają się do mrożenia, dlatego, gdy kupimy ich za dużo często niewykorzystaną ilość po prostu zamrażamy.


coin-in-the-refrigerator0


Gdy lodówka się zepsuje lub nastąpi przerwa w dostawie prądu, żywność się rozmraża, a następnie ponownie zamraża. Będąc poza domem, nie mamy pojęcia, że taka sytuacja miała miejsce. Po powrocie widzimy zamrożone produkty, które nie nadają się już do spożycia, gdyż wcześniej się rozmroziły i z powrotem zamroziły.

freezer


Jak sprawdzić, czy lodówka działała prawidłowo podczas twojej nieobecności w domu?

Przed wyjazdem weź niewielki kubek i napełnij go wodą. Włóż go do zamrażarki i poczekaj, aż woda zmieni się w lód. Następnie na zamarzniętej powierzchni połóż monetę.

Przejdź na druga stronę, by dowiedzieć się więcej. 

coin-in-the-refrigerator8

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : genialetricks.de


Reply