Poukładał na laptopie słupki z miedzianych monet. Gdy się dowiedz, po co je tam umieścił, zrobisz to samo! Mnóstwo osób ma ten problem!

Internet wciąga i dziś nie wyobrażamy sobie życia bez dostępu do sieci. Wieczorem chętnie kładziemy się do łóżek z laptopami na kolanach i oglądamy ulubione seriale lub po prostu sprawdzamy, co nowego wydarzyło się na świecie. Przy okazji odwiedzimy profile naszych znajomych i pooglądamy kilka śmiesznych filmików o kotach.

Relaks często zostaje przerwany przez głośno pracujący wentylator w laptopie, który włącza się, gdy sprzęt zaczyna się nagrzewać. Obudowa staje się gorąca i niekiedy mamy wrażenie, że za chwilę eksploduje.


hot-laptop


Powody przegrzewania mogą być różne. Przeważnie jest to umieszczanie laptopa na miękkich kocach lub kanapach, które ograniczają dopływ powietrza od spodu i po bokach oraz nagromadzony wewnątrz kurz stanowiący zagrożenie dla systemu chłodzenia. Aby zmniejszyć nagrzewanie, kupuje się specjalne podstawki chłodzące oraz stojaki na laptopy. Jeśli jednak wymienione sposoby nie pomagają, warto sięgnąć po metodę pewnego internauty z Japonii.

laptop


Mężczyzna sprawdził, w którym miejscu laptop wydziela najwięcej ciepła. Odkrył, że jest to obszar między ekranem a klawiaturą. Wymyślił więc sprytny trik, którym podzielił się na Twitterze.

Przejdź na drugą stronę, by poznać sposób zaproponowany przez Akinori Suzuki.

hot-laptop2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : genialetricks.de

One Response

Reply