Wszystko może cię zabić! Kwestią tego, czy coś jest jadalne, czy zabójcze, często jest po prostu ilość

Wszystko, co jemy lub pijemy, może nas zabić, nawet jeśli jest to nam niezbędne do życia, to w niewłaściwej ilości może zniszczyć nasz organizm.

Jak mawiali alchemicy, wszystko może być lekarstwem lub trucizną, w zależności od ilości. Nawet popularne produkty, które na co dzień spożywamy i są podstawą naszego menu, mogą nam zagrażać. Czasami jest to absurdalnie wielka ilość, czasami zaskakująco niewielka. Dlatego lepiej wiedzieć, czy grozi nam jakieś niebezpieczeństwo, gdy objemy się danym owocem.

Ze zdrowiem nie ma żartów i często z głupoty można je stracić. Oczywiście nie ma co siać paniki i żywić się energią słońca. Jednak wiedza zawsze się przydaje :) Mamy dla was listę popularnych produktów i w bonusie używek z określeniem ile na raz trzeba by zjeść lub wypić danego produktu, by przenieść się do wieczności. Zaczynamy!

1. Woda

Kiedy wypijesz w ciągu dnia powyżej 7 listów wody, to twoje nerki nie dadzą rady wszystkiego przefiltrować, może dojść do ich niedoczynności i w rezultacie do śmierci. Dwa litry wody dziennie to zupełnie wystarczająca ilość, by organizm był doskonale nawodniony bez ryzyka. Niestety, nie każdy bierze sobie tę radę do serca, przykładem może być Jeniffer Strange, która zmarła po wygraniu konkursu na picie wody. Spożyła jej 7 i pół litra, przez co jej nerki przestały pracować, a mózg dostał obrzęku.

2. Kawa

14 gramów kofeiny w organizmie to dawka śmiertelna, jednak by uzyskać takie stężenie, należałoby wypić 113 250. ml kaw. Czyli około 30 litrów płynu, jest to niemożliwe. Jednak należy pamiętać, by nie łączyć kawy z energetykami i napojami, w których kofeina jest w zatrważających ilościach.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply