Mount Everest wstydu. To wysypisko rośnie w oczach i niedługo będzie wyższe od Tadź Mahal!

Każdy kraj chce się szczycić swymi zabytkami. 

Pragniemy, by turyści, którzy nas odwiedzają, przyjeżdżali do nas, żeby poznać naszą historię, poczuć klimat kraju. Wiele państw ma bardzo bogatą historię. Szczególnie chętnie poznajemy kraje orientalne, które urzekają nas swoją innością, smakami i zapachami. Swego czasu turyści masowo ściągali do Indii, która była symbolem orientu.


Odwiedzali świątynie hinduistyczne i pałace, w tym słynne Tadź Mahal. Smakowali dobrze przyprawionych, lokalnych potraw i rozkoszowali się pięknem krajobrazu. Dziś do Indii nie warto przyjeżdżać ani dla krajobrazów, ani dla zapachów, a Tadź Mahal niedługo zastąpi Mount Everest.

Najwyższa góra świata nie zmieniła lokalizacji, nic z tych rzeczy, ale Hindusi zbudowali swój własny Mount Everest. To Ghazipur w Nowym Delhi, góra wstydu i jedno z największych wysypisk świata. W tej chwili ma ono już 65 metrów wysokości (tyle, co londyński Tower Bridge) i zajmuje powierzchnię 40 boisk piłkarskich! Everest jest tak olbrzymi, że na jego szczycie zamontowano oświetlenie, by piloci przypadkiem niego nie wlecieli. 

Ludzie prześcigają się w porównaniach hinduskiego Everestu do wysokich budowli znanych na cały świat. Już teraz góra śmieci ma wysokość londyńskiego Tower Bridge. Brakuje jej tylko 8 metrów do słynnego Qutub Minar, minaretu górującego nad Delhi. To smutne, ale Ghazipur wciąż rośnie. Co roku jest wyższe o 10 metrów i jeśli się to utrzyma, niedługo stanie się nowym symbolem Indii, wyższym od Tadź Mahal (które ma 73 m). 

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply