10 mrocznych ilustracji, które pokazują prawdziwe uczucia. O tych sprawach łatwiej się maluje, niż mówi

Czasami bardzo trudno jest nam wyrazić to, co naprawdę czujemy. 

Rozmawiamy ze sobą, ale bardzo często nie mówimy tego, co myślimy i naprawdę odczuwamy. Swoje problemy wolimy dusić w sobie, a one nawarstwiają się i zżerają nas od środka. Często rozmawia się o tym, jaki brutalny bywa nasz świat i środowisko, niestety częściej bierzemy na tapet problemy natury materialnej.

Nie przeczymy, że są one duże, a świat wciąż boryka się z biedą oraz nierównościami społecznymi. Nie brak agresywnych ludzi, którzy krzywdzą swych bliskich, a codziennie setki, a nawet tysiące istnień pożera wojna. Wydaje się nam jednak, że równie wielkie są nasze problemy emocjonalne. Coraz więcej osób cierpi z powodu depresji, samotności. Nie potrafi walczyć o siebie. Wypala się emocjonalnie, pracując w korporacjach, nie rozwija się, czuje się niechciana, niewysłuchana i niekochana.

O tym wszystkim bardzo rzadko się mówi. Takie problemy są wciąż zamiatane pod dywan, bo dotyczą naszej psychiki. My zaś wciąż wolimy nie przyznawać się, że coś może być z nami nie tak. O tym, wszystkim krzyczą wręcz rysunki utalentowanego artysty, tworzącego pod pseudonimem Avogado6 i niech podniesie rękę ktoś, kogo nie dotknął choć jeden z tych problemów.


Problem rodziny

Dzieci są bardzo często jedynym „elementem” łączącym rodziny. To smutne, ale jest bardzo wiele małżeństw, których nie łączy już właściwie nic, oprócz dzieci. Uczucia, które między nimi były, wypaliły się. Dzieci podświadomie wiedzą, że ich rodzice nie są sobie bliscy, ale ze wszystkich sił starają się mieć oboje przy sobie. Niestety wszystko, co dzieje się między dorosłymi, to właśnie na nich odbija się najbardziej. To one są największymi ofiarami nieudanych małżeństw.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply