Ten chłopiec obraca głowę o 180 stopni! To nie jest filmowa sztuczka rodem z „Egzorcysty”!

Posiadanie wyjątkowych umiejętności czyni życie ciekawszym.

Ludzie są wyjątkowi na różne sposoby: jedni od urodzenia odznaczają się unikalnymi cechami, a drudzy latami ćwiczą jakąś zdolność, by jej opanowaniem zachwycić otoczenie. Wiele z takich niecodziennych umiejętności nie tylko budzi podziw, ale także przerażenie, ponieważ przeczy wszelkim zasadom logiki.

 

Film „Egzorcysta” w reżyserii Williama Friedkina z 1973 roku, to jeden z najsłynniejszych horrorów świata. Walka z diabłem, który opętał 12-letnią Regan przeraziła widzów, a jedną z najstraszniejszych scen była ta, gdy dziewczynka obróciła głowę o 180 stopni. Przeszła ona do historii kina i wielu późniejszych filmach nawiązywano do niej.

Obrócenie głowy „tył na przód” przeraża, ponieważ jest to totalnie nienaturalny ruch, który dla człowieka powinien być śmiertelny, ze względu na przerwanie rdzenia kręgowego. Okazuje się jednak, że są na świecie ludzie, którzy posiadają tę przerażającą umiejętność.

 

Muhammad Sameer pochodzi z Karaczi, 25-milionowego miasta w Pakistanie, położonego nad Morzem Arabskim. Wyróżnienie się z tłumu w tak ogromnej aglomeracji, to nie lada wyzwanie, ale Muhammad posiada umiejętność, której nie da się zapomnieć: kręci głową niczym sowa!

Czternastolatek przy pomocy rąk obraca swoją głowę o 180 stopni i utrzymuje ją w takiej pozycji. Wygląda to strasznie, ale Muhammad twierdzi, że nie odczuwa przy obrocie żadnego bólu.

Kręcenie głową o 180 stopni to naturalna umiejętność Muhammada czy efekt ćwiczeń? Odpowiedź na to pytanie oraz film z młodym Pakistańczykiem, znajdziecie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : difundir.org, youtube.com

Reply