Ludzie mogą podróżować w czasie. Według niektórych odkryta mumia ma być tego dowodem. Czy jej buty to rzeczywiście Adidasy?

Ludzi od wieków fascynuje możliwość podróżowania w czasie. Nasza aktualna wiedza wskazuje na to, że takie podróże są niemożliwie, ale istnieją osoby, które w to wierzą i wciąż szukają dowodów tego, że ktoś był lub jest w stanie realnie przemieszczać się między rzeczywistością różnych lat.

Ostatnio potwierdzeniem tego, że ludzie mogą podróżować w czasie miała być mumia znaleziona przez mongolskich archeologów. Szczątki były bowiem ubrane w coś, co jest wynalazkiem naszych czasów i nie mogło być znane ludziom żyjącym kilkaset lat temu.


mumia-pas


Mumie znaleziono w górach Ałtaj, a archeolodzy wstępnie ocenili, że jest to ciało kobiety, gdyż w grobie nie było łuku. Szczątki zachowały się dość dobrze ze względu na górski klimat. Wiek znaleziska to około 1500 lat. Naukowiec z Howd Muzeum, B. Sukhbaatar uważa, że nie jest to ciało osoby należącej do elit, o czym ma świadczyć sposób pochówku.

Zmumifikowane ciała są źródłem wiedzy o przeszłości

4497084808_09d534784d_b


Uwagę wszystkich przykuły buty mumii, które do złudzenia przypominają dzisiejsze Adidasy. Mają podobny krój, szycie i charakterystyczne białe paski po bokach. Dla wielu osób stał się do dowód tego, że nasi przodkowie mieli możliwość przenoszenia się do przyszłości albo zaglądania w jej głąb. Czy buty mumii to rzeczywiście Adidasy? Cóż, oryginalnej metki im brakuje.

Buty są dość podobne, ale nie identyczne

700_9ecf7b3b6d09334b5a5630d170f4ae95

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : disclose.tv

Reply