9 światowych muzeów, które możesz zwiedzać, nie wstając z kanapy!

Sztuka jest potężnym narzędziem, które inspiruje na co dzień. Przypomina nam o tym, jak piękny i zróżnicowany jest świat. Niestety, często nie mamy tle czasu i pieniędzy, by odwiedzać muzea i cieszyć się sztuką dziełami sprzed wieków. 

Jednak, jak się okazuje, dzięki internetowi nie tylko można zobaczyć śmieszne filmiki o kotach, ale można też zwiedzać ciekawe miejsca na ziemi. Poza spacerami uliczkami różnych miast można teraz spacerować korytarzami słynnych muzeów i oglądać ich zbiory.

Aplikacja, która do tego służy, sprawia, że można spacerować po muzeum lub zobaczyć jego eksponaty w dużym przybliżeniu. Czego chcieć więcej?1. Museum of Modern Art, Nowy Jork, USA

To słynne muzeum plasuje się jako jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Mimo nazwy nie prezentuje tylko nowoczesnej sztuki, można tam zobaczyć van Gogha czy Klimta.

1


2. The National Gallery, Londyn, Wielka Brytania

Można tam łatwo spędzić cały dzień. Muzeum posiada światowe arcydzieła powstałe od XIII do XX wieku. Leonardo da Vinci, Sandro Botticelli czy Tycjan to tylko niektóre nazwiska, z którymi spotkasz się w czasie oglądania jego zbiorów.

2


3. Stara Galeria Narodowa, Berlin, Niemcy

Zbiory muzeum obejmują największe dzieła klasycyzmu, romantyzmu i wczesnego modernizmu. Edouard Manet, Gustave Courbet czy Caspar David Friedrich to jedni z wielu słynnych malarzy, których możesz tam podziwiać.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply