Myśleli, że wandale niszczą maki na grobie nieznanego żołnierza. Okazało się, że kradł je gołąb

To było symboliczne, ptak zrobił gniazdo w miejscu upamiętniającym śmierć. Tam przyszykował się do nowego życia. Wybrał kawałek ściany nad witrażem żołnierza, upamiętniającym wytrzymałość, wolę i wolność. Ptaki zawsze były też symbolem pokoju i szczęśliwego życia. Ponadto wielu zauważyło, że gniazdo utworzone przez gołębia po raz kolejny mówi o związku między człowiekiem a naturą.

Dziś wiele osób źle kojarzy gołębie, jednak historycy przypominają, że w trakcie wojen, szczególnie I wojny światowej ptaki te pozwalały kontaktować się wojskowym. Kiedy nie było jeszcze komunikacji bezprzewodowej, a ta „po kablu” zawodziła, to dzięki nim przekazywano najważniejsze informacje na froncie. 


Podczas drugiej wojny światowej 32 gołębie otrzymały nawet medal PDSA Dickin. Jest to specjalny rodzaj nagród przyznawany zwierzętom, które wykazały się odwagą i niewiarygodnym oddaniem. Służyły państwu i uratowały miliony ludzi dzięki terminowo dostarczanym wiadomościom.Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply