Naukowcy odkryli, że naburmuszona mina to nie zawsze kwestia emocji, lecz u niektórych to naturalny wyraz twarzy 

Każda twarz jest inna, a duży wpływ na jej wygląd mają przeżywane emocje, dlatego nawet twarze bliźniąt różnią się między sobą. Wygląd twarzy jest bardzo ważny, ponieważ to na nim opieramy swoje pierwsze wrażenie o kimś i z niej odczytujemy to, jaki ktoś ma nastrój.

Chyba wszyscy lubią symetryczne i uśmiechnięte buzie, ale nie każdy ma szczęście posiadać taką twarz. Część osób (choć tego nie chce) nieustannie robi wrażenie złych, obrażonych czy niezadowolonych ludzi. Jak pokazały ostatnie badania, taki wyraz twarzy niekoniecznie jest zależny od człowieka i może być jego wrodzoną cechą. Takie wiecznie nadąsane twarze mają np. Anna Kendrick, Kristen Stewart, Victoria Beckham czy Kanye West.


grumpy-face-4


Skąd wiadomo, że ktoś nie jest zły, lecz ma tylko naturalnie skwaszoną minę? To sprawdzi test diagnostyczny opracowany przez Jasona Rogersa oraz Abbe Macbetha, specjalistów od behawioryzmu. Opatentowana przez nich technologa FaceReader skanuje twarz i czyta z nich emocje, przypisując je do jednej z 8 grup odczuć.

Program szczegółowo analizuje każdy milimetr twarzy w poszukiwaniu emocji

grumpy-face-3


Emocje okazywane na twarzy mogą należeć to tych związanych ze szczęściem, smutkiem, gniewem, strachem, zaskoczeniem, zniesmaczeniem, pogardą oraz być neutralne. Program potrafi przeanalizować ponad 10.000 uczuć występujących na twarzy, wykrywając napięcie mięśni w aż 500 punktach i przypisać je do odpowiedniej grupy.

Kristen Stewart posądzana jest po siadanie tylko jednej naburmuszonej miny

Więcej o naszych twarzach przeczytacie na kolejnej stronie. 

grumpy-face-8

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : news.dose.com

Reply