Najbardziej szalone i pokręcone festiwale na świecie, na których ludzie bawią się w niecodzienny sposób. W którym wziąłbyś udział?

Na całym świecie odbywają się festiwale, które podtrzymując tradycję (lub tworząc nową) łączą ludzi na bardzo niecodziennych obchodach.

Ludzie lubią świętować, bawić się wspólnie. Dlatego w każdej małej wiosce można w lecie trafić na jakiś festyn czy święto plonów – ziemniaka czy cebuli. Nie ważne, grunt, żeby były występy i tańce z orkiestrą na wieczór. Ludzie bawią się, odreagowują codzienny trud. Jednak są też festiwale, na które ściągają ludzie z całego świata, by wziąć udział w szalonej zabawie.

Festiwali jest mnóstwo, najpopularniejsze to te muzyczne, gdzie w ciągu kilku dni można zobaczyć i posłuchać wielu wykonawców ze światowej czołówki. Są też festiwale filmowe, teatralne czy zupełnie inne, niezwykłe. Każdy z nich ma jakiś motyw przewodni – rodzaj muzyki, wykonawców, czy temat wokół którego krąży. Są też festiwale, które są szalone, kolorowe i zaskakujące, a czasem przerażające i co ważne, ściągają ludzi z całego świata, którzy z chęcią wezmą udział w takiej zabawie. A ty, w jakim wziąłbyś udział?

Hinduski Festiwal Piercingu

To bardzo ekstremalny i szalony festiwal, który organizowany jest każdej zimy w Malezji i Singapurze. Miejscowi hindusi przebijają ciało ostrymi hakami i podpinają do nich ciężarki zwane „kavadis”. Cały rytuał ma za zadanie pokazać religijność i oddanie wierzących i oczyścić ich z grzechów. Może się to wydawać zaskakujące, ale co roku w festiwalu bierze udział milion ludzi.

El Colacho – Festiwal przeskakiwania nad dziećmi

W Hiszpanii festiwal skoków nad dziećmi przyciąga wielu skoczków, rodziców z dziećmi i turystów. Mężczyźni przebrani kolorowe stroje i maski diabłów biegają po wiosce, biczując tych, których spotkają na drodze. Następnie po dźwiękach bębnów, mężczyźni skaczą nad maluchami ułożonymi na materacach, ma to zapewnić im szczęście w życiu i oczyszczenie grzechów. Nie ma się co bać o dzieci, od 400 lat żaden maluch nie ucierpiał podczas festiwalu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply