250-kilogramowa kobieta rodzi dziecko. Jak myślisz, ile waży?

Otyłość to jedna z chorób cywilizacyjnych, na którą cierpi około 20% ludzi.

Osób z nadwagą wciąż przybywa i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych latach statystyki się poprawiły. Wysokokaloryczne posiłki oraz brak ruchu sprawiają, że w szybkim tempie przybieramy na wadze. Wpływa to niekorzystnie nie tylko na nasz wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie. Udowodniono, że osoby z nadwagą częściej zmagają się z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, chorobami nerek oraz miażdżycą. Niektórzy z nią walczą i chcą za wszelką cenę schudnąć, inni zaś uważają, że kilkadziesiąt dodatkowych kilogramów nie stanowi problemu i nadal objadają się fast foodami.

obesity

Australia od dłuższego czasu znajduje się w czołówce narodów z największą nadwagą. Prawie 25% Australijczyków zmaga się z otyłością wywołaną dietą bogatą w węglowodany i słodkie przekąski. W 2014 roku kraj ten znajdował się na 15 pozycji „najgrubszych narodów na świecie”.

W tym właśnie państwie miały miejsce historyczne narodziny wpisane do księgi rekordów Guinnessa. Na świat przyszedł naprawdę ogromny „maluch”. Przejdź na następną stronę, by przeczytać o tym przypadku.

big-baby2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : estamoscenando.com

Reply