10 wstrząsających historii dzieci, które urodziły własne dzieci. Te najmłodsze matki świata mają zaledwie po kilka lat!

Na wszystko w życiu człowieka przychodzi czas, zwłaszcza na rodzicielstwo, które jest wielkim wyzwaniem i odpowiedzialnością. Decyzja o posiadaniu dziecka powinna też być wyrazem dojrzałości fizycznej i emocjonalnej kobiety.

Dojrzewanie to proces dotyczący wszystkich sfer życia człowieka. Dziewczynki zaczynają dojrzewać fizycznie i emocjonalnie około 11 roku życia, a po kolejnych 4-6 latach zaczynają miesiączkować, co jest oznaką ich gotowości rozrodczej. Wśród dzieci rozwijających się w normalnym tempie są dziewczynki, których ciało znacznie szybciej się zmieniło i było gotowe wydać potomstwo na świat (np. ze względu na guz sterujący gospodarką hormonalną), co nazywa się w medycynie przedwczesnym dojrzewaniem.


the-youngest-mothers-in-the-world-p


Dzieci, które dojrzały nadzwyczaj szybko mogą normalne funkcjonować w swoim środowisku i tak najczęściej się dzieje. Niestety znane są także przypadki wykorzystywania takich dziewczynek i zmuszania ich do seksu, w skutek czego kilkulatki zachodziły w ciąże i będąc jeszcze dziećmi, same stawały się matkami.

Anya z Rosji (wiek zostania matką 8 lat i 7 miesięcy)

O przypadku małej Rosjanki wiadomo niewiele, oprócz tego, że urodziła dziecko w Rostowie nad Donem w kwietniu 2000 roku, mając niespełna 9 lat. Ojcem dziecka najprawdopodobniej był jej 13-letni sąsiad dziewczynki, który ja zgwałcił.

the-youngest-mothers-in-the-world-3


Hilda Trujillo z Peru (wiek zostania matką 8 lat i 7 miesięcy)

Hilda Trujillo pochodziła z ubogiej rodziny. Pewnego dnia dziewczynka został potajemnie zgwałcona przez 22-letniego kuzyna. Po 5 miesiącach od tego zdarzenia matka Hildy zauważyła, że córka niepokojąco się powiększa w okolicy brzucha. Myśląc, że to jakaś choroba, udała się z nią do lekarza i tam prawda wyszła na jaw. Gwałciciel natychmiast został aresztowany, a Hilda w terminie urodziła zdrowe dziecko w naturalnym porodzie. Noworodek ważył 2 kilko i 700 deko i nadano mu imię Maria del Rosario.

Historię kolejnych ośmiu jeszcze młodszych matek poznacie z kolejnych stron. 

the-youngest-mothers-in-the-world-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : therichest.com

Reply