Najpiękniejsze i najrzadsze koty na kuli ziemskiej! Numer 8 jest cudowny!

Kot domowy to gatunek ssaka z rzędu kotowatych udomowiony ok. 9500 lat temu. Oprócz psów to najpopularniejsze zwierzęta domowe niemal we wszystkich krajach europejskich. Prawdopodobnie wywodzą się od kota nubijskiego, który w Europie krzyżował się ze żbikiem.

Wyhodowano sporo ras kotów domowych, różniących się od siebie ubarwieniem, wielkością i długością sierści. Są i takie, które nie zostały udomowione i ciągle żyją na wolności. Zobaczcie najpiękniejsze z nich!

1. Ocelot andyjski.

To gatunek dzikiego kota zamieszkującego Andy (Ameryka Południowa). Jest niezwykle rzadko spotykany, nie mówiąc już o jego sfotografowaniu. Naukowcy szacują, że zostało ich zaledwie 2500!

12. Manul (Pallas Cat).

Ten malutki drapieżny kot znany był już przed 2 milionami lat. Dziś spotkać go można na obszarach Azji Środkowej, w Turcji, Uzbekistanie i Kazachstanie. Jego angielska nazwa Pallas Cat pochodzi od niemieckiego przyrodnika Petera Pallasa, który pierwszy opisał ten gatunek.

23. Kot rybacki (taraj, kotek centkowany).

Niewielki drapieżnik zamieszkujący południową i południowo – wschodnią Azję. Zazwyczaj mieszka w pobliżu zbiorników wodnych. Bardzo dobrze pływa i jak łatwo się domyślić, poluje na ryby.

3

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredomtherapy.com

Reply