Najpiękniejsze i najrzadsze koty na kuli ziemskiej! Numer 8 jest cudowny!

4. Kot pustynny.

Gatunek kota pustynnego odkryto w 1856 roku. Francuska ekspedycja badająca Saharę zauważyła go wśród piasków pustyni. Występuje na Saharze, Półwyspie Arabskim i zachodnim Egipcie. Plemiona Beduinów uważają go za święte zwierze.

45. Ocelot nadrzewny (margaj).

Margaje są mniejsze od zwykłych ocelotów. Są doskonałymi wspinaczami, zamieszkują Amerykę Środkową, niektóre rejony USA oraz północne części Argentyny i Paragwaju. Polują wyłącznie w nocy, prowadzą samotniczy tryb życia.

56. Kot czarnołapy.

Został odkryty w 1824 przez Williama Burchella. To najmniejszy przedstawiciel dzikich kotowatych. Występuje w Botswanie, RPA i Nambii. Jego charakterystyczną cechą są czarne podeszwy u stóp.

6

 7. Kot tybetański.

Gatunek kota występujący w północno-zachodnich Chinach, nad rzeką Huang He i na południu Gobi. Zwierzę mało poznane, zagrożone wyginięciem. Żywi się głównie małymi gryzoniami i ptakami.

78. Złotokot afrykański.

Ich naturalnym otoczeniem jest wilgotny las równikowy, zachodniej i centralnej Afryki. Nie zawsze są złotego koloru. Czasami przybierają barwę cynamonu lub jasnego metalu. Bardzo trudno zaobserwować ich w naturalnym środowisku.

89. Mormi borneański (kot z Borneo).

Ten kot znajduje się na ścisłej liście zagrożonych gatunków. Pochodzi z wyspy Borneo i bardzo niewiele o nim wiadomo, ponieważ jest bardzo rzadkim okazem. Odkryto go przez przypadek podczas tropienia tygrysów na Półwyspie Malajskim. Sfotografowano dopiero w 2003 roku za pomocą pułapki fotograficznej umieszczonej na ścieżce jego codziennej wędrówki.

9

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredomtherapy.com

Reply