Najpiękniejsze życzenia wielkanocne

Wielkanoc przypomina nam, że każdy może odrodzić się i zmartwychwstać. Nie zapominajcie w tym dniu o swoich bliskich i złóżcie im pełne serdeczności życzenia wielkanocne. 

Święta Wielkanocne są dla chrześcijan najważniejszym czasem w roku.

Ludzie wierzący pieczołowicie się do nich przygotowują, podejmując liczne wyrzeczenia w trakcie tzw. Wielkiego Postu. Dla katolików jest to szczególny czas, na zadumę, refleksję, chwile dobre do zatrzymania się nad swoim postępowaniem i pomyślenia o jego zmianie. Po tym okresie przemyśleń następuje tzw. Wielki Tydzień. To wyjątkowe 7 dni w roku, naznaczone oczekiwaniem na zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Wielkanoc

Zwieńczeniem tego tygodnia jest Triduum Paschalne, które zaczyna się wieczorną Mszą w Wielki Czwartek (Msza Wieczerzy Pańskiej), a kończy II nieszporami Niedzieli Wielkanocnej. W Niedzielę Wielkanocną tuż po wstaniu słońca, dzwony kościelne oznajmiają wszystkim wierzącym zmartwychwstanie. Nawołują na rezurekcję, najweselszą mszę św., której uczestnicy nie mogą być smutni, muszą świętować i cieszyć się z odrodzenia, którego po raz kolejny byli świadkami.

Choć Wielkanoc, to przede wszystkim święto religijne, ma też świecki aspekt i obrzędy wynikające bardziej z tradycji i kultury niż wiary, czy religii. Należy do nich malowanie pisanek, robienie ozdób świątecznych, czy choćby najweselszy – śmigus-dyngus.

Radosne Święta Wielkanocne to czas odrodzenia, to wtedy budzi się do życia przyroda. Wiosna topi zimowe śniegi i sprawia, że możemy na dnie szafy schować płaszcze i ciepłe okrycia. Wszystko to razem napawa nas optymizmem i napełnia nową nadzieją.

W tym wesołym czasie nie możemy zapominać o naszych bliskich. O rodzinie, z którą powinniśmy spędzić te szczególne dni i przyjaciołach, których mamy w sercach. Nie wszystkich możemy odwiedzić osobiście. Do tych, którzy są daleko, niech więc dotrą życzenia wielkanocne. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, jakimi słowami wyrazić serdeczności, które chcecie przesłać bliskim. Możecie skorzystać z naszych podpowiedzi.

Zapraszamy do lektury.

 

Życzenia Wielkanocne: tradycyjne, SMS, wierszyki

1. „Serdeczne życzenia radości i siły płynącej z istoty Świąt Wielkanocnych, by uśmiech i wiosenny optymizm towarzyszyły Wam każdego dnia.”

2. „Jaj pomalowanych w najskrytsze marzenia. Bab smacznych i słodkich jak miód. Zajęcy hasających po ogródkach Waszej wyobraźni. Mokrego od wrażeń śmigusa dyngusa. Wszystkim przyjaciołom życzy …”

3. „Niech Króliczek przyniesie Ci w prezencie, to czego najbardziej pragniesz. To coś nie musi być ani widoczne, ani dotykalne, może nawet nie pachnieć, ale niech będzie czymś bez czego nie można żyć.”

4.  „Niech radosne Alleluja będzie dla Was
ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.
Niech pogoda ducha towarzyszy Wam
w trudzie każdego dnia,
a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku.”

5. „Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych składam najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.”

6. „Pełny koszyk dziś naszykuj, wyśmienitą upiecz babkę. Na śniadanko wielkanocne każdy ma niemałą chrapkę. A już jutro po kryjomu nalej wody pełne wiadra. Zaskocz w poniedziałek z rana babcię, wujka albo szwagra.”

7. „Alleluja dziś śpiewamy, Bogu cześć i chwałę dajmy, bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Zdrowia, radości i powodzenia, to są najszczersze moje życzenia. Oby tegoroczna Wielkanoc była tak radosna, jak Boże Narodzenie, a dyngusowa zabawa lepsza od sylwestrowej.”

8. „Kiedy Wielkanoc nastanie, życzę Wam na zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy i niech wszystkie żale zgłuszy!”

9. „Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Ci: uśmiechów bez liku przy wielkanocnym stoliku, przyjaciół wielu, dużo w portfelu, dyngusa mokrego i czasu radosnego, a przede wszystkim szczęścia w miłości i moc radości!”

10. „Ogarnięci tą wielką tajemnicą
życzymy Wam wiele radości i dobra.
Niech Ten, który powstał z grobu,
wzmocni wiarę, rozpali miłość,
niech stanie się dla Was źródłem
pokoju, zrozumienia i szacunku.”

11. „Serdeczne życzenia Wesołego Alleluja oraz dużo zdrowia i pogody ducha. Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.”

12. „Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.”

Przejdź na następną stronę po kolejne życzenia wielkanocne.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : gazetawroclawska.pl, wierszykolandia.pl

Reply