Te telefony pokochali… złodzieje, zobacz czy masz się czego bać i jak się przed nimi zabezpieczyć

Złodzieje posuną się do zaimprowizowania pozornie nieszkodliwej scenki, korzystają ze skuterów, mają na oku osoby, które są wyraźnie rozkojarzone. Warto zainstalować w telefonie aplikację śledzącą, która pokazuje, gdzie twój telefon się znajduje. Ważna jest też blokada telefonu, to utrudnia jego odblokowanie i zresetowanie. I warto się wysilić, a nie stawiać na pin 1234.

 

 

Warto też znać numer IMEI swojego telefonu. Dzięki temu operator może zdalnie go zablokować i chociaż stracicie telefon, nie stracicie ważnych danych, ani nie znajdziecie swoich zdjęć na różnych portalach. Blokada IMEI działa niezależnie, czy ktoś zmieni kartę SIM. By sprawdzić nr IMEI, naciśnij *#06#.

Jeśli nie chcesz stracić wszystkich danych, możesz korzystać z tzw. chmury, ale i tu trzeba uważać, by ktoś nie wykradł danych. Nie ma idealnego sposobu, by zabezpieczyć telefon, jednak warto zadbać o swoją prywatność i trzymać go przy sobie zwłaszcza w komunikacji miejskiej, miejscach, gdzie są tłumy. Pamiętaj też, by za wszelką cenę nie walczyć o telefon, ważniejsze jest własne bezpieczeństwo i zdrowie.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mirror.co.uk

Reply