Tej kobiecie kondycji i pogody ducha zazdroszczą całe rzesze młodych ludzi. Tao Porchon-Lynch ma prawie 100 lat i wciąż pracuje jako instruktorka jogi!

Dbałość o zdrowie ciała i ducha to najlepszy sposób na długowieczność.

Nikt nie jest nieśmiertelny, ale długość ludzkiego życia w dużej mierze zależy od codziennych zachowań i nawyków. Siedzący tryb życia, przetworzone i tłuste jedzenie czy brak dbałości o rozrywkę intelektualną, na pewno skrócą żywot człowiekowi, w przeciwieństwie do zdrowej diety i ćwiczeń.

Wiele osób recepty na długie życie w zdrowiu i w harmonii z samym sobą, szuka na Dalekim Wschodzie. Mądrość tamtej cywilizacji kładzie bowiem niezwykły nacisk na kompatybilny rozwój cielesny i duchowy, prowadzący do idealnej równowagi.

Jedną z dróg do osiągnięcia zdrowia i spokoju wewnętrznego jest joga. O jej skuteczności najlepiej świadczy życie Tao Porchon-Lynch, która pomimo sędziwego wieku jest w świetnej kondycji i wciąż z radością oddaje się codziennej relaksacyjnej gimnastyce.

Więcej o fenomenie Tao Porchon-Lynch przeczytacie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, wikipedia.org, youtube.com

Reply