Najstarsza kobieta na świecie zaszokowała Światową Organizację Zdrowia!

Dożycie stu lat to już wyczyn, a co dopiero bycie najstarszym człowiekiem na świecie, który przekroczył 116 lat. Tak właśnie jest w przypadku najstarszej kobiety świata – Susannah Mushatt Jones, która od lipca 2015 roku jest najstarszym mieszkańcem Ziemi. Urodziła się 6 lipca 1899 roku! Obecnie niestety nie widzi i niedosłyszy, ale nadal jest aktywna i nieprzykuta do łóżka. 

Pani Susie lub „T” od angielskiego „auntie”, czyli ciocia przeżyła na własnej skórze historię dwudziestego wieku. Jej ojciec był dzierżawcą pola bawełny, sama Susie odebrała podstawowe wykształcenie i pracowała jako niania. Urodziła się w czasach, gdy Afroamerykanie nie mieli praw, musieli ciężko pracować i nie byli traktowani jak ludzie, a dożyła czasów, gdy prezydentem USA został Obama.  Doświadczyła trudów obu wojen i życia w podzielonej rasowo Ameryce.Jednak, co tak zaszokowało organizacje zdrowotne? Jej codzienne śniadanie! Czyli kasza, jajka i… bekon.

Zwłaszcza ten ostatni składnik jest uznawany przez WHO za podstępnego mordercę, który niszczy nasze zdrowie! A ta kobieta zajada się nim od stu lat!

proxy


Susannah zdradza swoją receptę na długowieczność:

Nie pić, nie palić. Otaczać się miłością i pozytywną energią.

Jak widać, jej się to udało, wiodła spokojne życie, a teraz otacza ją wianuszek kochającej rodziny.

9-susannah-mushatt

Członkowie organizacji są zaszokowani, że jedząc co dzień takie kaloryczne śniadanie, kobieta może się pochwalić dobrym zdrowiem, oczywiście jak na swoje lata. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : someecards.com

One Response

  1. Alfred Palla

Reply