Oto 6 największych hitów w historii muzyki rockowej. Który lubicie najbardziej?

Miliony ludzi na świecie uwielbia gitarowe solówki, mocne bębny i ochrypnięte wokale. Bez wątpienia rock jest jednym z najpopularniejszych gatunków muzyki i wciąż przybywa mu entuzjastów. 

Rock zajmuje bardzo ważne miejsce w historii światowej muzyki. Jego twórcy są dla swoich fanów nie tylko zdolnymi artystami, ale przede wszystkich idolami. Są uwielbiani i naśladowani, a propagowane przez nich wartości kopiowane. Piosenki rockowe często niosą ze sobą ważne przesłanie, opowiadają jakąś historię, są walką i wyrazem cierpień swoich twórców. Również koncerty sprawiają, że rock króluje w gustach muzycznych od lat, ponieważ zabawa w tłumie tysięcy rozśpiewanych gardeł, przy muzyce granej na żywo, robi niesamowite wrażenie.

Utworów, które rozkochały ludzi w rocku, jest tysiące i ciężko wybrać te, którym należy się tytuł przeboju wszech czasów. Trudno jest również wybrać najlepszego wokalistę, o najbardziej wyjątkowym i charakterystycznym głosie. Co powiecie na poniższą listę 6 muzyków, którzy swym głosem i tymi piosenkami, bez wątpienia zachwycili publiczność.  Zgadzacie się z tym zestawieniem?1. „Smells Like Teen Spirit” – Nirvana

rock-1


2. „Fell In Love With A Girl” – The White Stripes

rock-2


3. „Bohemian Rhapsody” – Queen

rock-6


4. „Wonderwall” – Oasis

rock-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : omgfacts.com

Reply