10 trików i zachowań, które mogą uratować ci życie podczas napadu

Nikt nigdy nie chce stanąć w sytuacji, kiedy jego życie jest zagrożone. Mamy nadzieje, że takie rzeczy nas ominą i nie trzeba będzie nigdy się tego doświadczyć. My też mamy taką nadzieję, jednak życie jest pełne niespodzianek, nawet tych niemiłych. Dlatego lepiej pamiętać o kilku rzeczach, które mogą znacznie pomóc ci przetrwać zagrożenie.

Filmy akcji nie zawsze podpowiadają najlepsze rozwiązanie. Zatem jeśli nie potrafisz walczyć jak Jackie Chan, nie jeździsz na ciężarówkach jak Jean Claude Van Damme to trzymaj się tych porad, a zbędzie dobrze.


złodziej1. Rusz głową

Myślenie nikomu nie szkodzi, ale w tym przypadku po prostu spróbuj uderzyć napastnika głową. Zwłaszcza jeśli złapał cię z tyłu, może uda ci się rozbić mu nos i na chwilę zdekoncentrować. To może pomóc w ucieczce.

1


2. Rozrzuć rzeczy

Kiedy ktoś próbuje wciągnąć cię do auta, nie poddawaj się bez walki. Rozrzuć swoje rzeczy, opieraj się, może ktoś coś zauważy i jeśli ci nie pomoże, to przynajmniej wezwie policje.

2


3. Ruszaj się

W ruchomy cel gorzej trafić, poza tym podczas napadu bandyta szuka najłatwiejszego celu. Gdy zaczniesz szybko uciekać, jest szansa, że nie będzie chciał cię gonić.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifebuzz.com

Reply