13 godzin pracowała, by rozczesać nastolatce koszmarnie zlepione włosy. Kiedy poznała jej historię – nie żałowała ani minuty

Łatwo jest oceniać, najczęściej na pierwszy rzut oka, jednak nie zawsze prawda jest widoczna od razu.

Mamy tendencję do tego, by oceniać innych po wyglądzie. Kiedy czujemy od kogoś niemiły zapach, czy widzimy, że jego odzież nie jest najczystsza, od razu oceniamy daną osobę negatywnie. Uważamy, że jest tak leniwa, że nie chce się jej nawet zadbać o podstawowe sprawy. Odsuwamy się niezadowoleni, ale nie przechodzi nam przez myśl, że stan takiej osoby możne wskazywać, że jest poważnie chora.

Organizm na leki czy choroby reaguje różnie, zwłaszcza na te poważne. Leczenie hormonami czy sterydami może prowadzić nie tylko do szybkiego tycia, ale także do szybkiego przetłuszczania się włosów, nieprzyjemnego potu. Skutki uboczne, które wykluczają daną osobę z różnych kręgów społecznych, są bolesne dla chorej osoby.

Podstępną i wyniszczającą chorobą jest depresja. Potrafi ona doprowadzić do tego, że człowiekowi odechciewa się żyć i to dosłownie. Każda czynność – jedzenie, kąpiel czy ubieranie się jest ponad siły chorego. Uważa on, że i tak to nie ma sensu. Świat i tak go nie chce i nie potrzebuje, więc po co się starać. Chorzy pozostawieni bez pomocy nie są w stanie opiekować się sobą, depresja wyniszcza ich do tego stopnia, że po prostu leżą i czekają na śmierć.

Kiedy Kayley Olsson zobaczył włosy 16-letniej dziewczyny była w szoku, jak można doprowadzić się do takiego stanu. Widziała włosy w fatalnym stanie, ale to przechodziło wszystkie dotychczasowe doświadczenia. Nastolatka siadła na fotelu i stwierdziła tylko, żeby fryzjerka zgoliła jej to, co ma na głowie. Powiedziała też coś, co sprawiło, że Kayley ani myślała, by ogolić dziewczynę, ale postanowiła uratować jej włosy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, facebook.com

Reply