13 godzin pracowała, by rozczesać nastolatce koszmarnie zlepione włosy. Kiedy poznała jej historię – nie żałowała ani minuty

Okazało się, że nastolatka leczy się na depresję, przez miesiące choroby nawet nie tknęła szczotki do włosów. Jest to bardzo charakterystyczny objaw choroby – barak zainteresowania sobą nawet na poziomie codziennej higieny. Dziewczyna zdradziła, że leczy się i wraca do szkoły. Musi zgolić włosy, by zrobić sobie zdjęcie do legitymacji. Kaylely stwierdziła, że zrobi wszystko, co w jej mocy, by uratować włosy dziewczyny.

 

Po wszystkim Kayley napisała na swojej stronie:

Dziś miałam jedno z najtrudniejszych doświadczeń z klientem, którego chcę, by pozostał nieznany. 16-letnia dziewczyna, która po kilku latach depresji wychodziła z niej. Doszła do takiego stanu, zniechęcenia i beznadziei, że nawet nie szczotkowała włosów, wstawała z łóżka tylko do toalety. Za kilak tygodni wraca do szkoły, a dziś miała zrobić zdjęcie. Kiedy przyszła stwierdziła, żeby ją ogolić, nie chciałam się na to zgodzić i zaczęłam myśleć, co z tym zrobić, stwierdziła, że nie jest tego warta. Złamało mi się serce i zaczęłyśmy robić wszystko, by uratować włosy tego dziecka. 

I na koniec dnia, mam taką lekcję dla innych. Zdrowie psychiczne jest czymś, co mają ludzie na całym świecie niezależnie od wieku. Rodzice traktujcie poważenie problemy swoich dzieci i nie zbywajcie ich. Dziecko nigdy nie powinno czuć się bezwartościowe, że nawet nie ma sił uczesać włosów. 

Po 8 godzinach wczoraj i 5 godzinach dziś przywróciliśmy uśmiech na twarzy tej dziewczyny i poczuła, że jest coś warta. Powiedziała mi:

Będę się uśmiechała na zdjęciu do szkoły, sprawiłaś, że wreszcie czuje się bardziej sobą.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, facebook.com

Reply