Nastolatkowie dostali telefon tarczowy i 4 minuty na wybranie numeru. Zobacz jak im poszło

W ciągu ostatnich trzydziestu lat świat zmienił się nie do poznania. 

Postęp sprawił, że o wielu rzeczach, które obecni 30-latkowie pamiętają z dzieciństwa, nastolatkowie słyszą już tylko w legendach. Choć może się to wydawać śmieszne, ogromna część z nich nie wie, do czego służyła dyskietka komputerowa, czy kaseta magnetofonowa (zwłaszcza w połączeniu z ołówkiem).


Na co dzień nie mamy czasu zastanawiać się nad tym, jak bardzo technologia, zmieniła nasze życie. Odczuwamy jednak ogromny sentyment do tych przedziwnych czasów, w których internet był równie wolny, jak tempo życia. Niektóre eksperymenty pokazują jednak, że rzeczy, które dla ludzi urodzonych w latach 80., są oczywistością, nastolatkom nastręczają ogromnych problemów.

Jaka jest skala różnic, sprawdził Kevin Bumstead. Mężczyzna opublikował na YouTube i swoim Facebooku film, na którym daje dwójce przyjaciół nietypowe zadanie.

Mężczyzna postawił na stole stary telefon z tarczą numerową, których używano jeszcze przed wprowadzeniem wybierania tonowego. – Macie 4 minuty na wykręcenie numeru – powiedział do swego syna Jake’a i siostrzeńca Kyle’a i włączył stoper.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply