Niesamowite miejsca, które nie są efektem obróbki graficznej

#2. Wulkaniczne pioruny, które czasami pojawiają się w czasie erupcji i tuż po niej.

natura-bez-photoshopa3

Te wspaniałe, ale równocześnie przerażające zjawiska zwane są brudnymi burzami.

natura-bez-photoshopa4


#3. Zamarznięte pęcherzyki powietrza w jeziorze na rzece Saskatchewan Północny.

natura-bez-photoshopa5

To sztuczne jezioro znajduje się na rzece Saskatchewan Północny, w prowincji Alberta w Kanadzie. Gdy rośliny żyjące na dnie jeziora uwalniają pęcherzyki powietrza, te unoszą się ku górze, a następnie zamarzają ze względu na ekstremalnie niską temperaturę otoczenia.

natura-bez-photoshopa6

 

#4. Gigantyczne chmury nad Pekinem

natura-bez-photoshopa7

natura-bez-photoshopa8


#5. Podziemne źródła w Meksyku.

natura-bez-photoshopa9


#6. Kryształowa Jaskinia w Naica w Meksyku.

natura-bez-photoshopa10


#7. Świecące wybrzeże plaży Vaadhoo na Malediwach. Plankton znajdujący się w wodzie reaguje z minerałami, a efekty są naprawdę niesamowite. Nie potrzeba lampy błyskowej!

natura-bez-photoshopa11


#8. Niesamowite jezioro Salar de Uyuni w Boliwii. Jest ono pozostałością po wyschniętym słonym jeziorze. Powierzchnię pokrywa skorupa, pod którą znajduje się bogata w lit solanka.

natura-bez-photoshopa12


#9. Słupy światła nad Moskwą w Rosji. Wyglądają jak pionowa zorza polarna, ale źródłem światła tak naprawdę są odbijające światło kryształki lodu.

natura-bez-photoshopa13


#10. Fontanny ze słoną wodą w stanie Oregon.natura-bez-photoshopa14


#11. Fantastyczne formy piaskowca w Arizonie. Charakterystyczny kształt fali zyskały w momencie powstawania skały. Z czasem górne warstwy skały uległy procesowi erozji, a efektem są te piękne wzory.

natura-bez-photoshopa15


#12. Tęczowe drzewo eukaliptusowe. 

natura-bez-photoshopa16


Te niezwykłe drzewa znajdziecie na Hawajach, w Indonezji, na Nowej Gwinei oraz Filipinach. Ich charakterystyczny, niespotykany tęczowy kolor jest pochodną sezonowego zrzucania kory. Drzewo pozbywa się jej w różnych okresach w ciągu roku. Pierwotnie taka odsłonięta warstwa jest zielona, ale z czasem dojrzewa, przyjmując odcienie błękitu, różu, pomarańczu czy czerwieni.

natura-bez-photoshopa17


#13. Drzewa w kokonach z pajęczej sieci w Pakistanie.

natura-bez-photoshopa18

Podczas straszliwej powodzi, jaka miała miejsce w Pakistanie, pająki uciekły na drzewa. Zadomowiły się tam i przebywały w ich koronach na tyle długo, że w całości pokryły je swoimi sieciami.

natura-bez-photoshopa19


#14. Wodospady krwi… albo czegoś, co wygląda tak jak ona, które można zobaczyć na Antarktydzie. Tak naprawdę to nie krew, ale słona woda, bogata w tlenek żelaza, który nadaje jej tak unikalny kolor.

natura-bez-photoshopa20

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply