Te dwa kuchenne składniki sprawią, że twoja skóra będzie promienna i gładka. Nie uwierzysz jakie to proste!

Skóra twarzy wymaga specjalnej troski, dlatego drogerie pełne są różnego rodzaju kremów, maseczek, peelingów i toników do jej pielęgnacji. Niestety nie zawsze kupne środki pomagają zwalczyć niedoskonałości cery, więc trzeba poszukać alternatywnych sposobów. 

Denerwuje cię każda plamka czy najmniejszy pryszcz? Nie możesz poradzić sobie z wągrami i zaskórnikami? Stosowane do tej pory kosmetyki cię zawiodły albo uczulały? Nie załamuj rąk, ponieważ w swojej kuchni na pewno znajdziesz dwa produkty, z których przygotujesz maseczkę oczyszczająco-wygładzającą skórę. Dzięki niej niedoskonałości twarzy już dłużej nie będą twoim problemem.


peel-off-pas


Wyciskanie pryszczy czy wągrów jest popularne, ale w gruncie rzeczy to nienajlepszy pomysł, ponieważ można w ten sposób zintensyfikować występujące problemy skórne lub rozszerzyć zakres ich występowania. Lepiej jest wybrać inne sposoby oczyszczania twarzy np. domową maskę typu peel-off z mleka i żelatyny.

1. Przygotowania ogólne

Do zrobienia maseczki przygotuj mleko (może być 1,5%) oraz żelatynę bez żadnych dodatków smakowych. Dodatkowo potrzebna będzie metalowa miseczka, którą będzie można umieścić nad garnkiem, tak by zrobić kąpiel wodną. Przydatny do nakładania żelatynowo-mlecznej maseczki będzie patyczek do lodów.

73598 137


2. Przygotowanie maseczki

Zagrzej wodę w garnku, nad którym będzie robiona kąpiel wodna. Do metalowej miseczki wsyp łyżeczkę żelatyny i dodaj 1-3 łyżek stołowych mleka. Wymieszaj i podgrzej w kąpieli, aż żelatyna się całkowicie rozpuści (maseczka powinna mieć gęstą konsystencję).

73598 29


3. Przygotowanie skóry

Przed nałożeniem maseczki na twarz, należy ją dokładnie oczyścić z brudu i resztek makijażu. Najlepiej przemyj skórę żelem oczyszczającym, a potem przetrzyj wacikiem nasączonym płynem do demakijażu.

Kolejne wskazówki jak wykonać maseczkę na następnej stronie. 

73598 310

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : idealist4ever.com

Reply