Niezwykle trafne cytaty o nauce i szkole, które obnażają ciekawą prawdę o edukacji człowieka

Wiedza jest potęgą, trzeba tylko chcieć po nią sięgnąć.

Stare przysłowie mówi, że człowiek uczy się przez całe życie i trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ zdobywanie wiedzy nie ogranicza się tylko do szkolnej edukacji, ale trwa jeszcze długo po jej zakończeniu. Doświadczenia codziennego życia są również bardzo ważną nauką, dzięki której człowiek mądrzeje i dojrzewa.

Współczesny świat stawia na edukację, a zdobycie wyższego wykształcenia uważa się za jedną z najpewniejszych dróg do osiągnięcia zawodowego sukcesu. Niestety jakoś tej edukacji nieraz pozostawia wiele do życzenia, tak samo jak podejście uczniów do zdobywania wiedzy.

By nastroić wszystkich pozytywnie na nowy rok nauki, przygotowawszy porcję ciekawych cytatów, które odnoszą się nie tylko do szkoły, ale też ogólnie do zdobywania wiedzy. Niech będą waszą inspiracją, która zachęci Was do poszerzania horyzontów i niech sprawią, że spojrzycie na własne wykształcenie w nieco inny sposób.

Źle się wywdzięcza mistrzowi, kto zawsze tylko jego uczniem zostaje – Friedrich Wilhelm Nietzsche.

Kto nie doznaje tortury niewiedzy, nie odczuje też nigdy radości odkrycia – Claude Bernard.

Wykształcenie, podobnie do ubrania, winno być starannie dopasowane do osoby. Zbyt małe uwiera, za obszerne śmieszy – Andrzej Niewinny Dobrowolski.

Nauka uzbraja nas w najbardziej niezawodną wiedzę spośród wszelkiej istniejącej w pewnym okresie historycznym – Jerzy Adam Kowalski.

Więcej cytatów znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikiquote.org, zamyslenie.pl

Reply