Naukowcy ujawnili listę 9 najczęstszych koszmarów i wyjaśnili, co znaczą. Sprawdź, co przez nie, chce Ci powiedzieć ciało

Choć dziś są traktowane po macoszemu, kiedyś do snów przywiązywano dużo większe znaczenie.

Prorocze sny, o wyjątkowej, ważnej treści występowały nawet w Biblii. To w nich bardzo często przemawiał do świętych Bóg. To w nich światłe umysły znajdowały też siłę i wskazówki odnośnie do tego, co będzie się działo w ich życiu. Nie wiedzieć czemu, w pewnym momencie zaczęliśmy ignorować sny, traktując je na równi z wróżeniem z gwiazd, czy fusów.

O tym, jak dalece krzywdzące jest to porównanie doskonale wiedzą naukowcy. Badacze doskonale wiedzą, że sny to nie wróżby, ale nieświadomy przekaz pochodzący od nas do nas samych. Choć nie zawsze je rozumiemy, pewne wskazówki dawać mogą ostatnie badania psychologów z Cardiff. Specjaliści, z Nettą Weinstein, psycholog społeczną i środowiskową na czele, wzięli pod lupę sny, które budzą w nas najwięcej emocji, a mianowicie koszmary. W dwóch badaniach przeanalizowali zależności pomiędzy trzema podstawowymi potrzebami ludzi: autonomii, uznania i przynależności, a strasznymi snami.

W pierwszym z badań naukowcy poprosili 200 ochotników, by ci określili, ja często występuje u nich 9 najczęstszych koszmarów, a mianowicie sny o: spadaniu, byciu zaatakowanym, ściganym, bądź uwięzionym, o pożarach, znalezieniu się nago w miejscu publicznym, próbowaniu czegoś bez rezultatu, oblaniu egzaminu i spóźnieniu. Jak się okazało, u badanych najczęściej występowały sny o brutalnych napaściach, byciu ściganym, spadaniu i te, którym towarzyszył okrutny strach.

W drugim badaniu 110 ankietowanych poproszono o, by przez trzy dni odnotowywali, jakie mieli samopoczucie i w jakim stanie chodzili spać, a potem spisywali, to co im się śniło. Jak nietrudno się domyślić, badacze z Cardiff doszli do wniosku, że istnieje zależność między naszym nastrojem a snami. Uczestnicy, którzy przyznali się, że czegoś im w życiu brakuje, mieli sny będące odzwierciedleniem tych braków. To, co działo się we śnie było tak naprawdę przerobioną na metaforyczną modłę jawą.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : viralnova.com, sheknows.com

Reply