Nawet najbardziej znienawidzeni przez świat ludzie, mieli w sobie życiową mądrość. Zobacz najbardziej inspirujące cytaty tych okrutników!

Każdy człowiek, bez względu na to jak zły by nie był, nosi w sobie choćby krztynę dobra.

To wewnętrzne dobro, choć rzadko kiedy wyraża się w czynach do głosu dochodzi w wypowiadanych słowach. Nawet najwięksi okrutnicy, w ciągu całego swojego życia zgromadzili bagaże doświadczeń, a swoją życiową mądrością, choćby przypadkowo podzielili się z innymi. Mimo tego, że na zapisali niejedną czarną kartę historii, nie wszystko, co mówili było równie okrutne i brutalne, jak ich czyny.

Choć niezmiernie trudno nam w to uwierzyć i jeszcze trudniej pojąć, nawet mordercy i dyktatorzy mający na rękach krew tysięcy ludzi, mieli w swoim życiu chwile, w których wypowiadali słowa, które warto wziąć sobie do serca. Poniższa lista zawiera mądre, inspirujące cytaty ludzi, których życiem na pewno nie warto się inspirować. Oto najciekawsze z nich.

1. „Jeśli wygrywasz, nie musisz się z niczego tłumaczyć. Jeśli przegrywasz, nie powinno cię być tam, gdzie musisz się tłumaczyć” – Adolf Hitler

Hitlera nikomu nie trzeba przedstawiać. W swoich słowach ten okrutny dyktator podsumował jedną ważną tendencję, którą mają ludzie: narzekanie. Kiedy ktoś odnosi sukces, nie pytamy zwykle, co zrobił, że znalazł się na piedestale, a z placu boju wrócił z tarczą. Jednak, gdy ktoś odnosi porażkę, jesteśmy pierwsi do tego, by wytknąć mu wszystkie błędy, osaczyć i sprawić, że poczuje się przymuszony do tego, by z wszystkiego się wytłumaczyć. Jak uważał dyktator, zarówno zwycięzca, jak i przegrany. nie powinien tłumaczyć się z niczego.

2. „Jeśli chcecie poznać ludzi wokół siebie, dowiedzcie się, co czytają” – Józef Stalin.

Nawet tak bezwzględny dyktator wiedział, jak bardzo wpływa na nas to, co czytamy. Po tym, jakie mamy lektury naprawdę można poznać, jacy jesteśmy. W książkach szukamy tego, co kochamy i tego, czego nam brakuje. Chcesz poznać człowieka? Zajrzyj na jego półki i zobacz, jakie znajdziesz na nich książki.

Przejdź na następną stronę i zobacz, co mieli do powiedzenia inni bezwzględni zabójcy i okrutni politycy.

ong>3. „Ten, kto przestaje być lepszym, przestaje być dobrym” – Oliver Cromwell. 

Oliver Cromwell był angielskim wojskowym i politycznym przywódcą, a później Lordem Protektorem Anglii, Szkocji i Irlandii. Rządził żelazną ręką, nie był więc szczególnie lubiany w swoim kraju. Nie lubił się z kościołem, zwalczał też przywileje  wojskowych. Uważał, że to religie blokują człowieka. Był wielkim zwolennikiem samorozwoju i ciągłego dążenia do bycia lepszym.

4. „Prawdziwej siły nie musisz udowadniać oszustom” – Charles Manson.

Charles Milles Manson to amerykański przestępca, który zainspirował…do mordu na rodzinie Romana Polańskiego sektę swoich wyznawców. Ten brutalny, wypaczony człowiek miewał jednak przebłyski geniuszu. Jak przypomina Manson, ludzie silni, nie muszą niczego nikomu udowadniać. Jeśli więc jesteś w dołku, ale wstydzisz się tego, przejmując się tym, że ktoś uzna cię za słabeusza, przypomnij sobie te ważne słowa zwyrodnialca, podtrzymają cię na duchu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wittyfeed.com

Reply