7 sposobów, by zniszczyć sobie nerki! Te niewybaczalne nawyki popełniamy codziennie i nie zdajemy sobie sprawy, jakie są szkodliwe

Nerki spełniają szereg bardzo ważnych funkcji.

Najważniejszym zadaniem tych organów jest usuwanie moczu ze szkodliwymi dla zdrowia toksynami, które powstają podczas przemiany materii. Ponadto nerki utrzymują prawidłowe stężenie wody oraz elektrolitów w organizmie, a także produkują aktywną witaminę D. Ich nieprawidłowa praca lub niewydolność potrafią poważnie skomplikować życie i odebrać choremu szansę na normalne funkcjonowanie.

Każdy człowiek powinien wiedzieć, jak prawidłowo dbać o ten narząd. Nerki co jakiś czas muszą się zregenerować i oczyścić. Jednym z domowych sposobów na poprawienie ich kondycji jest wypicie wyciśniętego soku z korzenia pietruszki, marchwi oraz selera. Ważniejsze jest jednak, aby każdego dnia odpowiednio o nie dbać i unikać pokarmów, które mogą je uszkodzić. Dziś przedstawiamy 7 złych nawyków, które bardzo szkodzą nerkom. Zapoznaj się z nimi i postaraj się więcej ich nie praktykować.

1. Picie małych ilości wody

Aby nerki prawidłowo pracowały, należy każdego dnia wypijać około dwóch litrów niegazowanej wody. Latem najlepiej trzy. Jak wspomniano wcześniej, nerki działają jak filtry oczyszczające, które usuwają odpady z naszego organizmu. Gdy wody w organizmie jest mało, ich praca jest mocno utrudniona, a toksyny zaczynają gromadzić się w ciele. Nie zaleca się picie wody w nadmiarze, gdyż może spowodować to, że nerki będą pracować zbyt intensywnie.

Na kolejnych stronach znajdziesz inne złe nawyki, które szkodzą tym ważnym organom.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply