9 codziennych nawyków, które sprawiają, że szybciej się starzejasz

Prócz genetyki bardzo wiele czynników wpływa na proces starzenia. To jak się żyje, odżywia i spędza wolny czas, też ma na to wpływ. Jeśli chcesz wyglądać na swój wiek lub młodziej warto zastanowić się, czy nie popełniasz tych błędów. Mogą cię dużo kosztować.

Zamiast inwestować w drogie kremy i martwić się, że nie działają, spróbuj zmienić coś w życiu. Jeśli w twoim życiu rządzi któryś z tych nawyków, lepiej z niego zrezygnuj już dziś.


1. Zapominasz o dobrych tłuszczach

Nie wszystkie tłuszcze są złe i trzeba o tym pamiętać. Dostarczanie kwasów tłuszczowych omega-3 jest bardzo ważne dla kondycji mózgu i skóry. Jeśli nie dostarczysz tych tłuszczy organizmowi, skóra szybko będzie się marszczyła.

1


2. Pijesz przez słomkę

Gdy pijesz wszystko przez słomkę, musisz w odpowiedni sposób układać usta. Podobnie jest, gdy palisz. Wokoło ust szybko robią się zmarszczki. Staraj się pić bezpośrednio ze szklanki i natychmiast rzuć palenie. Cały organizm ci za to podziękuje.

2


3. Śpisz na boku

Spanie na boku z twarzą wgniecioną w poduszkę powoduje pojawianie się zmarszczek na policzkach i podbródku. Najlepiej spać na plecach, skóra wtedy najlepiej odpoczywa.

3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply