10 nawyków, które są szkodliwe dla twojego mózgu. Natychmiast powinieneś się ich pozbyć!

Mózg pełni funkcję centrum kontrolnego dla każdej funkcji życiowej organizmu i jest jednym z największych narządów w ciele człowieka. To on stanowi o tym, kim jesteśmy, a jego uszkodzenie prowadzi do śmierci, nawet w przypadku, gdy serce wciąż bije. 

Mózg jest zaskakująco delikatnym organem, o którzy trzeba odpowiednio dbać. Jego wydolność jest zależna od naszych codziennych zachowań, które mogą wspomagać jego pracę, albo wręcz przeciwnie, niszczyć komórki mózgowe. Dlatego należy być świadomym tego, co negatywnie wpływa na mózg, aby móc się tego wystrzegać i cieszyć sprawnym umysłem aż do późnej starości.


mozg-pas


Światowa Organizacja Zdrowia wydała komunikat, w którym przedstawiła 10 najczęstszych zachowań, które źle wpływają na kondycję i funkcjonowanie mózgu. Oto nawyki, których powinniście się wystrzegać.

# 1 Niejedzenie śniadań

Wszyscy wiemy, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Po długiej nocy bez jedzenia w naszym organizmie brakuje cukru i wielu składników odżywczych, które powinny zostać dostarczone do mózgu. Ich brak hamuje jego szybką i sprawną pracę, dlatego śniadanie jest konieczne, jeśli chcemy dobrze funkcjonować w ciągu dnia. Częste niejedzenie posiłków z rana, może nawet powodować zwyrodnienie tkanki mózgowej.

mozg-1


# 2 Przejadanie się

Jedzenie ponad miarę zazwyczaj budzi wyrzuty sumienia z powodu rosnącej wagi, która prowadzi do problemów związanych z otyłością (cukrzyca, zbytnio obciążone stawy, niewydolność serca). Warto jednak wiedzieć, że przejadanie się jest także szkodliwe dla mózgu, ponieważ prowadzi do stwardnienia tętnic mózgowych, czyli do miażdżycy mózgu, popularnie zwanej sklerozą.

mozg-2


# 3 Palenie papierosów

Wszyscy wiemy, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia. Jednym ze skutków nikotynowego nałogu jest kurczenie się komórek mózgu, co zwiększa ryzyko zachorowania na Alzheimera i na inne choroby związane z demencją.

mozg-3


# 4 Spożywanie zbyt wysokiej ilości cukru

Zbyt wysoki poziom cukru w naszym organizmie zakłóca i spowalnia przyswajanie białka i innych składników odżywczych, również przez mózg. Kiedy my jesteśmy objedzeni słodyczami, to nasz mózg zaczyna głodować, bo dostaje zbyt mało składników niezbędnych do jego prawidłowej pracy.

Chcecie wiedzieć więcej, co szkodzi waszemu mózgowi? Zapraszamy na drugą i trzecią stronę artykułu. 

mozg-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply