Nazywają go diabłem i żądają, aby żył w odosobnieniu! Wszystko przez jego lewą rękę, która wygląda inaczej niż u innych

Ludzie boją się tego, czego nie znają, a to, czego się obawiają, również nienawidzą.

Strach przed nieznanym każe im omijać szerokim łukiem wszystko, co inne, dziwne i niezrozumiałe. Czasem człowiek bardzo źle reaguje na drugiego człowieka. Gdy ktoś jest niepełnosprawny, chory, stary czy innej orientacji seksualnej staje się od razu odepchnięty lub wyśmiany przez mało tolerancyjne osoby. Nie powinno tak być, ale w dzisiejszym świecie zdarza się to bardzo często.

Pięcioletni mieszkaniec Bangladeszu Tajbir Akhtar został zmuszony do życia w odosobnieniu. Dziecko nie chodzi do szkoły i nie ma przyjaciół. Boi się swobodnie przejść po okolicy w obawie przed atakami ze strony mieszkańców. Lewa ręka chłopca jest ogromnych rozmiarów. Jest tak ciężka, że Tajbir nie może utrzymać równowagi i prawidłowej pozycji ciała. Z trudem się porusza, a o bieganiu i zabawie z rówieśnikami praktycznie nie ma mowy.

Dzieci się go boją i nazywają diabłem. Rodzice pięciolatka zostali poproszeni przez mieszkańców, aby odizolowali chłopca od otoczenia, bo budzi przerażenie zarówno u starszych, jak i u młodszych.

To bolesne, że moje dziecko jest prześladowane przez ludzi. Jego dłoń jest trzykrotnie większa niż u dzieci w jego wieku. Jest tak ciężka, że niezbyt dobrze potrafi utrzymać równowagę, a gdy idzie, ciągle się chwieje — żali się matka chłopczyka.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply