150 lat temu nie bała się mówić głośno o tym, co inni pomijali. Demaskowała zło i dbała o najbiedniejszych za nic mając sobie panujące układy

Kobiety od wieków zmieniały świat, warto pamiętać o tych, które nie bały się tego robić.

Istnieją ludzie na świcie, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, którzy myślę nie tylko o sobie, ale też o innych. Obecnie mamy wiele praw, możliwości właśnie dzięki takim ludziom, którzy w skostniałym układzie nie bali się mówić głośno o tym, co im nie odpowiadało. Ci ludzie zmieniali rzeczywistość, mieli odwagę, która inspirowała innych do zmian.

Przed dwustu czy stu laty status kobiety był zupełnie inny niż obecnie. Kobiety w większości były tylko dodatkami do mężów. Nie mogły zbyt wiele bez ich pozwolenia. Jednak dzięki odważnie działającym kobietom wszystko zaczęło się zmieniać. A było ich nie mało, miały różne role w zmianach, jakie przetoczyły się przez świat. Jedne agitowały i pracowały nad zrównaniem praw kobiet i mężczyzn, inne chciały być jak mężczyźni – wolne i niezależne i nie bały się tego okazywać.

W zupełnie innych czasach niż nasze działała Nellie Bly, która dla wielu kobiet jest wzorem. Prowadziła, jak na tamte czasy, awanturnicze i pełne przygód życie, a jej historia mogłaby posłużyć scenariusz ciekawego filmu. Bezkompromisowa i odważna nie bała się mówić o tym, co inni woleli omijać – biedę i brak praw pracowników fabryk, złe traktowanie ludzi chorych. I chociaż sama nie miała łatwego życia, szybko zaczęła działać na rzecz innych.

Historię Nellie Bly poznasz na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : facebook.com

Reply