Nie masz pomysłu na urządzenie małego mieszkania? Architekci wnętrz ze wschodu przyjdą ci z pomocą. Takie rzeczy to tylko w Rosji!

Już od dawna wiadomo, że Rosja to nie państwo, ale stan umysłu.

Gdyby nawet ktoś chciał zakończyć tę karuzelę śmiechu i wziął w obronę wyszydzanych mocno Rosjan, nic by to nie dało. Oni chyba sami dbają o to, by ich sława wyjątkowych architektów wnętrz nie wygasła. Dywany na ścianach są już w standardzie, ale co powiecie na dmuchany basen w pokoju, albo pralkę lewitującą nad toaletą? Rosyjska myśl techniczna nie zna granic ani dobrego smaku, ani śmieszności.

Architektom ze wschodu pomysłów nie brakuje. Warto przyjrzeć się zastosowanym w ich wnętrzach rozwiązaniom. Gwarantujemy: tego jeszcze nie widzieliście.

W galerii zdjęć stronę dalej znajdziecie te, najciekawsze pomysły Rosjan m.in. na zagospodarowanie małego wnętrza. 

ong>1. Dywan musi być

Na pierwszy ogień weźmy klasykę gatunku: dywan. Dywany na ścianach są w Rosji popularne już od XVI w., kiedy to pod ich ciężarem uginały się komnaty cara Aleksego Romanowa. Od tamtego czasu zwyczaj wieszania ich na ścianach rozpowszechnił się i stał wyznacznikiem bogactwa. Dywan na tej ścianie, to nie tylko wzorzysta makatka. Wzór pokrył wszystko, od podłogi przez meble, aż po ściany.

W końcu nie ma lepszego sposobu, by jedno do drugiego pasowało, prawda? Brawo Rosja!

2. Lewitująca pralka 

Nawet rosyjskie toalety kryją w sobie wiele magii.  Lewitujące nad muszlami toaletowymi pralki to wcale nie taki rzadki widok. Czyżby szum działającego urządzenia nad głową pozytywnie wpływał na to, co się dzieje pod nim? To muszą wam wyjaśnić już sami Rosjanie. My jesteśmy na to trochę za mało elokwentni.

3. Specyficzne doniczki

Kiedy rosyjskiej gospodyni nie stać na dużą, drogą donicę, lub chcę mieć coś, czego sąsiadki na pewno nie mają, może się zdecydować np. na taką ceramikę. Zastosowane rozwiązanie jest proste, nie wymaga zbytniej finezji, czy włożenia weń wiele pracy. A efekt…cóż, efekt gwarantowany! Takie donice w waszym domu będą stanowić najoryginalniejszą z ozdób. Zaproszeni goście na pewno je zauważą i odpowiednio skomentują. Są też bardzo praktyczne,  o podlewaniu zasadzonych w nich kwiatków na pewno nie zapomnicie. Polecamy!

ong>4. Królowie życia

Kto powiedział, że basen w domu mogą mieć tylko zblazowani i zachłyśnięci luksusem bogacze? Nikt? No właśnie. Tego samego zdania są Rosjanie, którzy bez trudu zainstalowali sobie taki, wygodny i efektowny brodzik tuż obok kaloryfera w dużym pokoju. Co prawda najpierw trzeba było go nadmuchać, ale żaden to problem dla rosłego, silnego, rosyjskiego macho. Teraz mężczyźni mogą się pluskać w basenie, nie wychodząc z domu.

Muszą tylko uważać, żeby nie nurkować, mogliby wtedy zalać kuchnię.

5. Królowie toalet 

Przychodzi taki moment w życiu rosyjskiego macho, w którym musi opuścić basen i udać się w ustronne miejsce. Dla Rosjanina nie jest to jednak problem. Ma przecież tron, może się na nim porządzić.

6. Plazma DIY

Ludzie ze wschodu wiedzą jak odnowić stare urządzenia i sprzęty na najnowszą modłę. Płaski telewizor? Nic prostszego, wystarczy, że masz stary telewizor i odpowiednio dużą dziurę w ścianie i voila! Już zamieniliśmy starego grata na lepszy model.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : englishrussia.com, joemonster.org

Reply