Te dzieci, nigdy nie miały dzieciństwa! Niektóre zdjecia rozdzierają serce

16-letnia szwedzka aktywistka Greta Thunberg podczas szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku skierowała do światowych przywódców bardzo mocne słowa.

Oskarżała ich o zniweczenie jej marzeń i dzieciństwa. W swoim przemówieniu podkreśliła, że i tak należy do szczęśliwców, ponieważ mnóstwo ludzi na świecie ma gorzej. Ludzie cierpią i umierają — grzmiała nastolatka podczas swojego wystąpienia. 

Skoro Greta ma poczucie, że jej dzieciństwo zostało zniszczone, to co mają powiedzieć ubogie maluchy z całego świata, które codziennie ciężko pracują na kromkę chleba? Na całym świecie tysiące dzieci żyje w skrajnym ubóstwie. Nie mają co jeść, gdzie spać i w co się ubrać. Błąkają się po ulicach w poszukiwaniu schronienia i pożywienia. Spora część z nich wpada w ręce bandytów i handlarzy żywym towarem.

Dzieciaki są zmuszane do katorżniczej pracy, sprzedawane do domów publicznych lub zabijane dla pozyskania organów. UNICEF od wielu lat sprawdza jakość życia najmłodszych mieszkańców globu. Wskazuje największe zagrożenia oraz największe postępy w ratowaniu życia i poprawianiu bytu najmłodszych. Niedawno organizacja podzieliła się ze światem przerażającą hipotezą na 2030 rok. Jeśli rządy państw, świat biznesu i polityki oraz organizacje międzyrządowe nie będą działały lepiej na rzecz zaspokojenia podstawowych potrzeb dzieci i likwidacji ubóstwa, zetkniemy się z potwornie czarnym scenariuszem.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply