Nie mył zębów przez 20 lat! Gdy dentyści zajrzeli do jego ust, byli przerażeni!

Któregoś dnia stwierdził, że przydałoby się coś zmienić i zgłosił się do programu Embarrassing Bodies. Opowiedział w nim o tym, że rodzice nigdy go nie zachęcali do szczotkowania, a on sam nie czuł większej potrzeby dbania o higienę jamy ustnej. Po jakimś czasie dopadła go próchnica, która prawie zniszczyła szkliwo na zębach górnej szczęki. Do poddania się metamorfozie skłonił go ogromny wstyd. Chłopak zaczął rozglądać się za pracą związaną ze sportem lub fizjoterapią, jednak jego uzębienie było w opłakanym stanie i czuł, że odpadnie w przedbiegach.

Nie mogłem powiedzieć komuś, aby zaczął dbać o siebie, skoro ja sam nigdy nie dbałem o swoje zęby — powiedział w rozmowie z dentystą.

Piękny uśmiech Jaya kosztował sporo wysiłku. Lekarze musieli usunąć mu aż 11 zębów, a na ich miejsce wstawić implanty. Gdy po raz pierwszy zobaczył się w lustrze, był bardzo szczęśliwy i przysiągł, że od tej pory będzie dbał o pozostałe zęby. O ile górna szczęka wygląda bardzo dobrze, to dolna pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chłopak na dłużej zapomni o szczotkowaniu, pewnie będzie musiał ponownie zgłosić się do programu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : Only Human

Reply